Napsal Václav Haman
Pondělí, 21 Červenec 2014 09:21
10464349 899540300061595 6036059768970098381 n
10486472 899540433394915 6794771769547802259 n

Ve dnech 19. a 20. června se Český pohár v běhu do vrchu přesunul do Krkonoš. V sobotu se běžel tradiční Horský běh z Rokytnice n/J  na Dvoračky a v neděli závod z Vysokého n/J k rozhledně Štěpánka. Do obou závodů úspěšně nastoupili i závodníci ČKS SKI Jilemnice.

Víkendové horké a suché počasí nepřálo výborným časům,  vždyť i vítězové závodů běhali o několik minut "pomalejší" časy. Šlo tedy o kvalitní běžecký trénink na nadcházející lyžařskou sezónu a o umístění v jednotlivých, zejména mládežnických, kategoriích.

V prvním závodě obsadila Kačka Janatová druhé místo a František Kožnar čtvrté místo, oba v kategorii juniorů. Po loňském třetím místě myslel Jan Čech na lepší umístění než konečné osmé místo, ale bohužel stržený puchýř na chodidle,  obrovské horko a silná konkurence, která se letos na startu sešla, víc nedovolily.

Do nedělního závodu, který je svou délkou a převýšením  snažší nastoupili i mladší závodníci. Hana Trojanová mládežnický závod vyhrála, Pavlína Votočková doběhla druhá a třetí místo obsadila Adéla Johanová.

Mezi juniory sice zvítězil vysocký závodník, ale "náš" Karel Macháč, který svou "silovou konstitucí" rozhodně není "vrchař" mu zdatně sekundoval a obsadil druhé místo. Návrat po zranění šikmých břišních svalů si třetím místem zpříjemnil i Filip Schütz.

IMG 4057
IMG 4055

Aktualizováno Pondělí, 21 Červenec 2014 13:43

soustředění Dolomity PDF Tisk
Neděle, 06 Červenec 2014 21:31

DSCN5841

Dalším, letos již druhým, soustředěním skupiny dorostu a dospělých byl čtrnáctidenní pobyt v italských Dolomitech. Soustředění probíhalo v prvním týdnu ve středisku Val Gardena (tréninky mimo jiné probíhaly i v místech, kde předseda klubu Stanislav Henych vyhrál svůj první závod Světového poháru) a v druhém týdnu ve Val di Fiemme (zde mimochodem v uplynulých dvou letech proběhlo MS dospělých, MS U23, MSJ a Světová zimní univerziáda – všech těchto akcí se účastnily také naše závodnice).

V nádherných podmínkách vysokých kopců a hlubokých údolí za (téměř) ideálního počasí probíhaly tréninky na kole (děvčata na horském, kluci na silničním), na kolečkových lyžích, samozřejmostí byla také vysokohorská turistika, běh s holemi, posilování, hry,  kompenzační cvičení a protahovaní pod dohledem trenéra Karla Randáka.

20140627 162533

Celého soustředění se účastnila i bývalá závodnice ČKS SKI Jilemnice, nyní členka ženského reprezentačního družstva A a závodnice liberecké Dukly, Sandra Schützová, která se zotavuje po zranění ramene. Její vzorný přístup, zkušenosti a nadšení v těžkých podmínkách motivovalo mladé závodníky, kteří před sebou mají ještě dlouhou cestu k „velkému“ lyžování a byli vděčni za zkušenosti a rady od své starší kamarádky.

Několik dalších fotografií z celého kempu naleznete pod odkazem zde.

received m mid 1403865166330 a92960618e53c4be75 0~2

IMG 0642
G0421081
GOPR1212
Aktualizováno Pondělí, 07 Červenec 2014 08:10

Vyjádření výboru ČKS SKI Jilemnice k projektu "Bohemia racing Stars" (BRS) PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych
Úterý, 24 Červen 2014 19:41

Vážení sportovní přátelé,

dovolujeme si Vás touto cestou informovat o tom, že po jednom měsíci jednání proběhla včera schůzka na Sportovním Gymnáziu (dále jen „SG“) za účasti vedení SG, zástupců Úseku běhu SLČR, zástupců ČKS SKI a zástupce projektu „Bohemia Racing Stars“.

Na schůzce byly projednávány jednotlivé varianty řešení vztahu mezi ČKS SKI Jilemnice a projektem „Bohemia Racing Stars“ Během jednání se zúčastněné strany pokoušely najít kompromisní řešení, ale to se bohužel nepodařilo. Projekt „Bohemia Racing Stars“ je v prezentované podobě pro výbor oddílu ČKS SKI Jilemnice nepřijatelný. Vedení ČKS SKI Jilemnice trvá na současné organizaci a na jejím personálním obsazení včetně trenérských míst. Výsledkem je tedy to, že závodníci zahrnutí do projektu „BRS“ dostanou možnost bezproblémového odchodu do jiného klubu. I nadále zůstanou studenty SG v Jilemnici a členy SCM v Jilemnici  (jsou – li do něj nyní zařazeni).

Toto konečné rozhodnutí nás určitě netěší a teprve čas ukáže, zda bylo správné. Vedení ČKS SKI Jilemnice nikoho nevyhání. Trváme pouze na respektování pravidel fungování našeho klubu. Rozhodnutí o odchodu z klubu je tedy na členech projektu „ Bohemia Racing Stars“ s tím, že i následně jsou dveře zpět do klubu otevřené.

Zároveň doufáme, že se tímto zklidní atmosféra mezi lyžaři a všichni se nyní budou moci věnovat v klidu svým činnostem. Přejme si vzájemně hodně úspěchů a pohodu, což nyní vidíme jako důležité.

IMG 7170

Dnes v neděli 22.6.2014 proběhly Preclíkové závody MTB za střídavého počasí a chladna. Bylo 14 stupňů, foukal vítr a chvílemi poprchávalo. Závodu se zůčastnilo celkem 96 závodníků.

Fotogalerie zde.

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Výsledky - Preclíkové závody 2014.xls)Výsledky - Preclíkové závody 2014.xls 72 Kb23.6.2014
Aktualizováno Pondělí, 23 Červen 2014 08:50

soustředění na vodě a v Praze PDF Tisk
Úterý, 17 Červen 2014 21:17
První soustředění tréninkové skupiny dorostu, juniorů a dospělých proběhlo ve dnech 11.-15.června. Cílem soustředění byla co největší pestrost a škála tréninkových prostředků. Po náročném přesunu do Prahy na silničních kolech následoval pobyt na kolejích Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze, kde závodníci v rámci projektu „popularizace vědy a výzkumu“ absolvovali 2 dny přednášek a především praktických cvičení (tréninků) pod vedením odborníků v daném oboru.   G0050297
  GOPR0423
Atletickou přípravu (technika běhu, technika běhu přes překážky) vedl Mgr.Pernica a PaedDr.Rutský, laktátovou křivku zajistil v PP Šárka již tradiční spolupracovník Ing.Novotný. Pro mnohé nejnáročnějším blokem bylo kompenzační cvičení a protahování vedené téměř legendární Doc.Hoškovou. Se zajištěním celé akce výrazně pomohl Doc. Suchý, jemuž patří velký dík.
Po vydařeném úvodu jsme již bez kolegů z atletické tréninkové skupiny SG pokračovali do Solenice. Úkolem byl návrat zpět do Prahy na mořských kajacích po hladině řeky Vltavy mimo jiné přes přehrady Kamýk, Slapy a Vranov. Náročný, zajímavý a věřím i zábavný přesun trval až do neděle. Nyní po volnějším týdnu stráveném na domácí půdě v Jilemnici pokračuje tréninková skupina soustředěním v italských Dolomitech. První týden pobytu stráví závodníci v údolí Val Gardena a druhý týden ve Val di Fiemme. Dominantními tréninkovými prostředky budou kolečkové lyže, jízda na kole a vysokohorská turistika. Doplněné samozřejmě posilováním, regenerací a hrami. Více fotografií zde.   IMG 0563
Aktualizováno Úterý, 17 Červen 2014 21:18

Křest knihy Biatlonu 16.5.2014 PDF Tisk
Neděle, 18 Květen 2014 17:06

V pátek bybyla pokřtěna kniha o historii Biatlonu. Knihu napsal Pepa Trojan a kmotrem byl Jaroslav Soukup, držitel olympijských medailí. Křest proběhl ve sloupové síni v muzeu.