ČKS SKI Jilemnice
MČR na kolečkových lyžích PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Sobota, 27 Září 2014 16:55
Na závodech MČR na kolečkových lyžích, které se jelo 27.9.2014 v libereckém areálu Vesec předvedli výborné výkony naši dorostenci. V závodě starších dorostenek vybojoval titul mistryně republiky Kateřina Janatová, na 14.místě její výsledek podpořila Andrea Soukupová. Mezi staršími dorostenci podlehl Karel Macháč pouze bezkonkurenčně jedoucímu Lukášovi Slavíkovi z Vrchlabí a dojel si pro druhé místo. Ve stejném závodě obsadil skvělé 8.místo  Filip Schütz a 12.místo "provoročák" Adam Matouš. Gratulujeme!
IMG 2155
IMG 2159
Aktualizováno Sobota, 27 Září 2014 16:57
 
47. ročník běhu do vrchu Jilemnice - Žalý 20.9.2014 PDF Tisk
Napsal Michal Kučera   
Sobota, 20 Září 2014 17:18

Již 47.ročníku běhu do vrchu na Žalý, na Křížovky pro dorost a běhu zámeckým parkem pro žacto se účastnilo 233 závodníků. Na vrcholu Žalýho byl první Ondřej Fejfar mezi muži a Táňa Metelková zvítězila mezi ženami. V mládežnických kategoriích se tradičně dařilo závodníkům z pořádajícího oddílu, všechny své soupeře porazili a z vítězství se radovali: Martin Svoboda, Lucie Horáčková, Matyáš Votoček, Marie Rysulová, Adéla Johanová, Kateřina Janatová a Karel Macháč. Již nyní se pořadatelé těší na 48.ročník, který se uskuteční 19.9.2015 ve 14:00 opět na jilemnickém náměstí.

 

Fotogalerie zde.

http://fotojn.rajce.idnes.cz

http://hartanet.rajce.idnes.cz/Jilemnice-Zaly_beh_do_vrchu_20.9.2014

Aktualizováno Pondělí, 29 Září 2014 15:22
 
soutředění Boží Dar PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Úterý, 02 Září 2014 20:19

 

Poslední prázdninový týden se závodníci z tréninkové skupiny dorostu a dospělých účastnili soustředění na Božím Daru. Již druhým rokem zde využili ideální tréninkové podmínky, které toto bydliště našeho nejlepšího lyžaře Lukáše Bauera, nabízí. V cca 500 metrů vzdáleném německém Oberviesenthalu je trať pro kolečkové lyže o celkové délce téměř 7 km. Podmínky pro běh, imitace, posilování a nezbytnou regeneraci jsou vhodné i na české straně hranice. Ještě před samotným soustředěním se závodníci zařazení do RD OHN (Karel Macháč a Kateřina Janatová) účastnili osmidenního reprezentačního soustředění na šumavském Zadově, kam na několik dnů přijeli i ostatní závodníci zařazení do SCM Jilemnice, účastnili se několika společných tréninků a tréninkově i závodu na kolečkových lyžích. Nyní čeká závodníky zářijový blok závodů, kde se představí v řadě přespolních běhů, závodů na kolečkových lyžích, závodů letního MČR a na povinných testech SCM a SpS , následovat bude náročná část podzimní přípravy na soustředěních v italském Livignu, německém Oberhofu a samozřejmě v domácím prostředí Krkonoš. Fotografie ze Zadova a z Božího daru.
20140828 110745~2
 
IMG 1975
 
IMG 1982
 
IMG 1999
IMG 2011
Aktualizováno Úterý, 02 Září 2014 20:21
 
Informace o přípravce PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych   
Středa, 27 Srpen 2014 14:11

Informace o přípravce

V průběhu léta, z důvodu časové zaneprázdněnosti, ukončila činnost ve vedení přípravky Lenka Šnebergrová. Výbor ČKS SKI ji za dlouholetou práci (9 let) s dětmi poděkoval, s tím, že pokud ji čas dovolí, ráda pomůže. V současné době přípravku povede Jan Horák společně s Jindrou Tryznou a Lenkou Mejsnarovou, kteří se budou střídat dle svých časových možností. Tréninky začnou v úterý 2. září.  Informace naleznete tradičně na www.skijilemnice.cz v sekci Info trenérů/přípravka.

                                                                                                                                       Stanislav Henych, předseda klubu

 

Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 14:16
 
Letáček - nábor - přípravka PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Středa, 27 Srpen 2014 12:27

LYŽAŘSKÁ  PŘÍPRAVKA  -  NÁBOR

Pojďte si s námi zalyžovat…

V měsíci září pořádá lyžařský běžecký oddíl ČKS SKI Jilemnice náborové tréninky dětí do lyžařské přípravky. Po dobu prvního školního měsíce, máte možnost si vyzkoušet různorodé sportovní aktivity, které probíhají zábavnou formou na našich ,,tréninkách´´ a směřují svým zaměřením k výuce a zdokonalování se v běžeckém lyžování.

     Dětem ročníků 2004-2009 nabízíme 2x týdně 1,5 hodiny strávené lyžováním, během po lesích či dráze, jízdou na kole, kolečkových bruslích nebo koloběžce a spoustou dalších aktivit, pohybových a běžeckých her, které si pro děti připravují zkušení trenéři. Tréninky budou probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 15.30 hodin, místo srazu je u „buněk“ na Hraběnce.

     Naši členové mají možnost využít zázemí lyžařských tratí v Jilemnici, účastnit se soustředění letních i zimních, pořádaných vždy minimálně 3x do roka. Lyžařský oddíl se také stará o zajištění tréninku v nepříznivých sněhových podmínkách, jako tomu bylo např. letos a zajišťuje dopravu do výše položených středisek - Benecko, Mísečky…

     Pro naše mladé členy nabízí oddíl v rámci svých možností i zapůjčení lyžařského vybavení, možnost zakoupení společného sportovního oblečení, zaplacení startovného na závodech a v zimě i mazání lyží.

     Přijďte si s námi kdykoliv během září zkušebně zasportovat a pokud se vám u nás zalíbí, staňte se od října právoplatnými ,,Skijáky“. Členský příspěvek ČKS SKI Jilemnice, který je zároveň poplatkem za sportovní přípravku činí 500,-Kč za jedno pololetí. První tréninky plánujeme již na první školní týden.

 Informace o místě setkání najdete vždy jeden den dopředu na stránkách www.skijilemnice.cz v sekci info trenérů/přípravka. Bližší informace: J. Horák, tel. 603237646, e-mail:   nebo V. Korbelář, tel. 605784837, email:


  Těšíme se na vás!   


 

  

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Nabor-pripravka - 1.doc)Nabor-pripravka - 1.doc 35 Kb27.8.2014
Aktualizováno Neděle, 31 Srpen 2014 20:09
 
Soustředěmí ml. dorostu, žactva a přípravky - Stříbrný rybník PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Neděle, 24 Srpen 2014 20:35

P8211674

Od neděle 17. srpna do pátku 22. srpna se uskutečnilo soustředění mladých lyžařů  na tradičním místě na Stříbrném rybníku u Hradce Králového.

Výborné počasí přesně vhodné pro sportování, bez deště nebo přeháněk, slušné ubytování a stravování v kempu u Stříbrného rybníka a hlavně  vynikající podmínky k  tréninku na kolečkových lyžích a bruslích, to je to co nás již opakovaně do těchto míst, pro lyžaře trochu netradičních, přivádí. Navíc ještě právě v těchto dnech je dobudováván v  hradeckých lesích okruch dlouhý více než 30km vhodný i pro běh nebo cyklistiku, který v letošním roce začíná již přesně vedle našeho kempu. Hustá síť cest a dobře prostupné lesy jsou vhodné i pro orientační běh a další běžecké hry v přírodě. A všechny tyto činnosti byly také hlavní náplní  tří tréninkových skupin, které se soustředění zúčastnily - od přípravky až po skupinu mladšího dorostu. Celkem se zúčastnilo 32 dětí a 7 členů doprovodu. Hlavně u přípravky patří poděkování obětavým rodičům, kteří si na takovouto akci neváhají vzít i vlastní dovolenou.
Co děti zvládly?
Ty nejstarší nejprve cestu na Stříbrňák a v pátek zpět - cca 78km, ty mladší poloviční cestu po cyklostezce podél Labe z Kuksu do HK také tam i zpět, 4-5 tréninků na kolečkových lyžích nebo bruslích zpestřených hlavně cvičeními na techniku, rovnováhu a další dovednosti na bruslích s využitím všech možných pomůcek, každodenní rozcvičky včetně ranního koupání, mnoho různých běžeckých a pohybových her,  zaskákaly si na nafukovací trampolíně, navštívily lanové centrum, absolvovaly 1-2 tréninky po úžasných cestách v hradeckých lesích, zazávodily si triatlonu a ty nejstarší absolvovaly dva tréninky i na nedalekém atletickém hřišti, nejmladší musely zvládnou i noční stezku odvahy  a ty starší si při ní zase vyzkoušely roli strašidel, zaběhly si orientační běh, zahrály několik hodin fotbálku, přehazované, vybíjené a dalších her s míčem.
Všichni to obdivuhodně zvládaly a patří jim poděkování za snahu a slušné chování i perfektní přístup ke všem sportovním aktivitám. Děti si odnáší nejen spoustu zážitků, ale i fyzickou zdatnost a o odolnost, kterou využijí v  další části podzimní přípravy, v přespolních bězích a snad se  projeví i ve výkonnosti v zimních lyžařských závodech. Prostě lyžaři nemohou spát ani v létě.

Jeden povzdech na závěr. Ti hradečáci se mají. Tak úžasné možnosti ke sportování jen tak někde nemají a také toho hojně využívají. V podvečer je areál plný lidí, kteří si tam nepřišli honit  výkonnost, ale zdravě si zasportovat v pěkném prostředí lesa.
A to by měla být náplň i smysl v Jilemnici dlouho diskutovaného projektu areálu na Hraběnce.
Těšme se!!!?

Za trenéry přípravky, žactva i dorostu sepsal Vašek Korbelář

Fotogalerie je zde.

Fotogalerie přípravky od Ivety Plecháčové je zde.

Aktualizováno Neděle, 31 Srpen 2014 17:47
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 21
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting