ČKS SKI Jilemnice
Pozvánka na 47. ročník běhu do vrchu Jilemnice - Žalý 20.9.2014 PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych   
Úterý, 09 Září 2014 13:22

Plakát 14

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Propozice  Žalý 2014.pdf)Propozice Žalý 2014.pdf 52 Kb9.9.2014
 
soutředění Boží Dar PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Úterý, 02 Září 2014 20:19

 

Poslední prázdninový týden se závodníci z tréninkové skupiny dorostu a dospělých účastnili soustředění na Božím Daru. Již druhým rokem zde využili ideální tréninkové podmínky, které toto bydliště našeho nejlepšího lyžaře Lukáše Bauera, nabízí. V cca 500 metrů vzdáleném německém Oberviesenthalu je trať pro kolečkové lyže o celkové délce téměř 7 km. Podmínky pro běh, imitace, posilování a nezbytnou regeneraci jsou vhodné i na české straně hranice. Ještě před samotným soustředěním se závodníci zařazení do RD OHN (Karel Macháč a Kateřina Janatová) účastnili osmidenního reprezentačního soustředění na šumavském Zadově, kam na několik dnů přijeli i ostatní závodníci zařazení do SCM Jilemnice, účastnili se několika společných tréninků a tréninkově i závodu na kolečkových lyžích. Nyní čeká závodníky zářijový blok závodů, kde se představí v řadě přespolních běhů, závodů na kolečkových lyžích, závodů letního MČR a na povinných testech SCM a SpS , následovat bude náročná část podzimní přípravy na soustředěních v italském Livignu, německém Oberhofu a samozřejmě v domácím prostředí Krkonoš. Fotografie ze Zadova a z Božího daru.
20140828 110745~2
 
IMG 1975
 
IMG 1982
 
IMG 1999
IMG 2011
Aktualizováno Úterý, 02 Září 2014 20:21
 
Informace o přípravce PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych   
Středa, 27 Srpen 2014 14:11

Informace o přípravce

V průběhu léta, z důvodu časové zaneprázdněnosti, ukončila činnost ve vedení přípravky Lenka Šnebergrová. Výbor ČKS SKI ji za dlouholetou práci (9 let) s dětmi poděkoval, s tím, že pokud ji čas dovolí, ráda pomůže. V současné době přípravku povede Jan Horák společně s Jindrou Tryznou a Lenkou Mejsnarovou, kteří se budou střídat dle svých časových možností. Tréninky začnou v úterý 2. září.  Informace naleznete tradičně na www.skijilemnice.cz v sekci Info trenérů/přípravka.

                                                                                                                                       Stanislav Henych, předseda klubu

 

Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 14:16
 
Letáček - nábor - přípravka PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Středa, 27 Srpen 2014 12:27

LYŽAŘSKÁ  PŘÍPRAVKA  -  NÁBOR

Pojďte si s námi zalyžovat…

V měsíci září pořádá lyžařský běžecký oddíl ČKS SKI Jilemnice náborové tréninky dětí do lyžařské přípravky. Po dobu prvního školního měsíce, máte možnost si vyzkoušet různorodé sportovní aktivity, které probíhají zábavnou formou na našich ,,tréninkách´´ a směřují svým zaměřením k výuce a zdokonalování se v běžeckém lyžování.

     Dětem ročníků 2004-2009 nabízíme 2x týdně 1,5 hodiny strávené lyžováním, během po lesích či dráze, jízdou na kole, kolečkových bruslích nebo koloběžce a spoustou dalších aktivit, pohybových a běžeckých her, které si pro děti připravují zkušení trenéři. Tréninky budou probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 15.30 hodin, místo srazu je u „buněk“ na Hraběnce.

     Naši členové mají možnost využít zázemí lyžařských tratí v Jilemnici, účastnit se soustředění letních i zimních, pořádaných vždy minimálně 3x do roka. Lyžařský oddíl se také stará o zajištění tréninku v nepříznivých sněhových podmínkách, jako tomu bylo např. letos a zajišťuje dopravu do výše položených středisek - Benecko, Mísečky…

     Pro naše mladé členy nabízí oddíl v rámci svých možností i zapůjčení lyžařského vybavení, možnost zakoupení společného sportovního oblečení, zaplacení startovného na závodech a v zimě i mazání lyží.

     Přijďte si s námi kdykoliv během září zkušebně zasportovat a pokud se vám u nás zalíbí, staňte se od října právoplatnými ,,Skijáky“. Členský příspěvek ČKS SKI Jilemnice, který je zároveň poplatkem za sportovní přípravku činí 500,-Kč za jedno pololetí. První tréninky plánujeme již na první školní týden.

 Informace o místě setkání najdete vždy jeden den dopředu na stránkách www.skijilemnice.cz v sekci info trenérů/přípravka. Bližší informace: J. Horák, tel. 603237646, e-mail:   nebo V. Korbelář, tel. 605784837, email:


  Těšíme se na vás!   


 

  

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Nabor-pripravka - 1.doc)Nabor-pripravka - 1.doc 35 Kb27.8.2014
Aktualizováno Neděle, 31 Srpen 2014 20:09
 
Soustředěmí ml. dorostu, žactva a přípravky - Stříbrný rybník PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Neděle, 24 Srpen 2014 20:35

P8211674

Od neděle 17. srpna do pátku 22. srpna se uskutečnilo soustředění mladých lyžařů  na tradičním místě na Stříbrném rybníku u Hradce Králového.

Výborné počasí přesně vhodné pro sportování, bez deště nebo přeháněk, slušné ubytování a stravování v kempu u Stříbrného rybníka a hlavně  vynikající podmínky k  tréninku na kolečkových lyžích a bruslích, to je to co nás již opakovaně do těchto míst, pro lyžaře trochu netradičních, přivádí. Navíc ještě právě v těchto dnech je dobudováván v  hradeckých lesích okruch dlouhý více než 30km vhodný i pro běh nebo cyklistiku, který v letošním roce začíná již přesně vedle našeho kempu. Hustá síť cest a dobře prostupné lesy jsou vhodné i pro orientační běh a další běžecké hry v přírodě. A všechny tyto činnosti byly také hlavní náplní  tří tréninkových skupin, které se soustředění zúčastnily - od přípravky až po skupinu mladšího dorostu. Celkem se zúčastnilo 32 dětí a 7 členů doprovodu. Hlavně u přípravky patří poděkování obětavým rodičům, kteří si na takovouto akci neváhají vzít i vlastní dovolenou.
Co děti zvládly?
Ty nejstarší nejprve cestu na Stříbrňák a v pátek zpět - cca 78km, ty mladší poloviční cestu po cyklostezce podél Labe z Kuksu do HK také tam i zpět, 4-5 tréninků na kolečkových lyžích nebo bruslích zpestřených hlavně cvičeními na techniku, rovnováhu a další dovednosti na bruslích s využitím všech možných pomůcek, každodenní rozcvičky včetně ranního koupání, mnoho různých běžeckých a pohybových her,  zaskákaly si na nafukovací trampolíně, navštívily lanové centrum, absolvovaly 1-2 tréninky po úžasných cestách v hradeckých lesích, zazávodily si triatlonu a ty nejstarší absolvovaly dva tréninky i na nedalekém atletickém hřišti, nejmladší musely zvládnou i noční stezku odvahy  a ty starší si při ní zase vyzkoušely roli strašidel, zaběhly si orientační běh, zahrály několik hodin fotbálku, přehazované, vybíjené a dalších her s míčem.
Všichni to obdivuhodně zvládaly a patří jim poděkování za snahu a slušné chování i perfektní přístup ke všem sportovním aktivitám. Děti si odnáší nejen spoustu zážitků, ale i fyzickou zdatnost a o odolnost, kterou využijí v  další části podzimní přípravy, v přespolních bězích a snad se  projeví i ve výkonnosti v zimních lyžařských závodech. Prostě lyžaři nemohou spát ani v létě.

Jeden povzdech na závěr. Ti hradečáci se mají. Tak úžasné možnosti ke sportování jen tak někde nemají a také toho hojně využívají. V podvečer je areál plný lidí, kteří si tam nepřišli honit  výkonnost, ale zdravě si zasportovat v pěkném prostředí lesa.
A to by měla být náplň i smysl v Jilemnici dlouho diskutovaného projektu areálu na Hraběnce.
Těšme se!!!?

Za trenéry přípravky, žactva i dorostu sepsal Vašek Korbelář

Fotogalerie je zde.

Fotogalerie přípravky od Ivety Plecháčové je zde.

Aktualizováno Neděle, 31 Srpen 2014 17:47
 
Jesenický dvojboj PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Pondělí, 11 Srpen 2014 09:19

Na start dvou závodů se postavili naši závodníci v sobotu 9.srpna v Jeseníkách.

 DSC7434

Z parkoviště Hvězda nad Karlovou Studánkou se jel výjezd na klasických kolečkových lyžích na Praděd. První ročník a první závod seriálu Silvini Skiroll klasik se podařatelsky i našim chlapcům výsledkově vydařil. Honza Čech obsadil 2.místo, Karel Macháč 9.místo, Adam Matouš 12.místo a Filip Herbs 13.místo z téměř 50 startujících.

Celkové výsledky ze závodu zde. A několik fotografií zde.

10595952 939114596114391 226629014 n
 

V Lipové lázni nedaleko města Jeseník se konalo MČR v běhu do vrchu. Závod byl zároveň nominační na MS v běhu do vrchu, které se letos  koná v Itálii, proto se konkurence sešla opravdu silná. V závodě juniorek obsadila Kateřina Janatová 4.místo, kdy jí na medailové umístění scházelo zhruba 20 sekund a Pavlína Votočková 10.místo. Nutno podotknout, že obě jsou věkem stále dorostenky. Junior František Kožnar poznal, že běhat rychle mezi lyžaři nestačí a že jeho aletičtí vrstevníci jsou ještě "o krok dál" a obadil 12.místo. Několik fotografií zde.

 

V těchto dnech se celá tréninková skupina dorostu a dospělých připravuje v Jilemnici a těší se na závěr srpna kdy odcestuje na soustředění na Boží dar, kde využije zejména výbornou dráhu pro kolečkové lyže v nedalekém Oberwiesenthalu.

 

Aktualizováno Pondělí, 11 Srpen 2014 09:20
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 21
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting