V JILEMNICI je upravená louka u sběrny na Roztocké ulici. Nástup je lepší přímo tam raději než od buněk, kde zemědělci navážejí hnůj a v lese je pohyb lesních dělníků.

Dohromady je najeto na klasiku a bruslení 3 km. Úprava provedena v kombinaci rolba - skútr. Sníh je zmrzlý po včerejší oblevě. Samozřejmě je upravená asfaltová dráha, ale po ní se pohybují pěšáci.

IMG 5766
IMG 5769

BENECKO - je upravena celá závodní 5 km trať rolbou na klasiku a bruslení. Je to pěkné a je upravený vlhký prašan. Teprve ráno se uvidí, co s tím mráz udělá.

HORNÍ MÍSEČKY - je upraveno rolbu na bruslení a je prašan. Je najeta 5km, 7km trať- ale ta není úplně ideální, a svážnice ke střelnici a do Medvědína

Přeji pěkné lyžování a užijte si to. Má být sluníčko.

Aktualizováno Neděle, 04 Prosinec 2016 06:41

Tratě na Hraběnce jsou upravené PDF Tisk
Napsal Petr Svoboda
Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 11:31

Ve čtvrtek 1. 12. ráno jsme upravili tratě v Jilemnici na Hraběnce. Je projeta asfaltová dráha a louka u Sběrny na bruslení. Na louce je najeta skůtrem i stopa na klasiku.

Třetí místo žáků v Poháru KSL LK v přespolních bězích PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář
Pátek, 28 Říjen 2016 18:32

DSCN4775

Třetí místo obsadili naši mladí lyžaři v soutěži družstev v Poháru KSL LK v přespolních bězích.

Celý seriál se skládá ze šesti započítávaných přespolních běhů, které organizují lyžařské oddíly v rámci celého Libereckého kraje. Nejprve se běželo na tratích v Harrachově, dále potom ve Studenci, Tanvaldu, Bedřichově, Jablonci nN a Liberci-Vesci. Pohár byl hodnocen v šesti kategoriích od nejmladšího ročníku 2008 až po nejstarší běžce ročníku 2003, vždy pro chlapce a dívky. Do soutěže družstev se započítávají body vždy 20 nejlepších závodníků.

Za náš oddíl nejméně jednou bodovalo celkem 39 závodníků. Mnozí se však zúčastnili všech pohárových závodů a to se u mnohých odrazilo i v jejich výborných umístěních v kategoriích jednotlivců. Pět našich lyžařů ve svých ročnících celkově zvítězilo. Byla to Karolína Špicarová (r. 2008), Jakub Salaba (r. 2006), Martin Svoboda (r. 2005), Lucka Horáčková (r. 2004) a Matyáš Votoček (r. 2003). Na druhém místě skončil D. Salaba (r. 2004). Jenom těsně uniklo medailové umístění dalším našim sedmi běžcům, kteří se umístili na čtvrtém nebo pátém místě. Byli to J. Havel, A. Malá, L. Kroupa, M. Kožnar, Z. Mader, M. Jakouběová a M. Trojan. Do desátého místa v celkovém pořadí se probojovali ještě B. Zatloukalová, K. Jakouběová a P. Plecháč.

Nejen díky těmto výše jmenovaným lyžařům – běžcům, ale i mnoha dalším se nám v letošním ročníku podařilo vybojovat třetí místo v soutěži družstev. Předstihli nás pouze lyžaři z oddílu z Jablonce nN a Liberce. Celkem bylo hodnoceno dvacet šest oddílů z celého Libereckého kraje.

Veliký dík patří tak nejen všem závodníkům, jejich trenérům, ale i rodičům, kteří tradičně pomáhají zajišťovat dopravu dětí na tyto pohárové závody.

Kromě tohoto seriálu přespolních běhů se běhají v průběhu podzimu i další „přespoláky“ v jiných místech a i tam byly naše klubové barvy při hojné a úspěšné účasti vidět. Mezi ně patřil samozřejmě i náš domácí závod Běh parkem, který v seriálu letos nefiguroval.

Po podzimní přípravě se již všichni těšíme na sníh a doufáme, že si ho letos užijeme i u nás v Jilemnici.

Celkové výsledky Poháru jsou v příloze a zde je odkaz na fotogalerii podzimních přespoláků z pohledu mého fotoaparátu  - fotogalerie.

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Pohar_Po_Liberci.pdf)Pohar_Po_Liberci.pdf 110 Kb28.10.2016
Aktualizováno Neděle, 30 Říjen 2016 20:12

22. ročník Jilemnického krosu 23.10.2016 - výsledky PDF Tisk
Napsal Michal Kučera
Neděle, 23 Říjen 2016 13:03

Fotogalerie zde.

ČKS SKI Jilemnice uspořádal ve sportovním areálu Hraběnka  22. ročník populárního Jilemnického krosu, který od roku 2007 nese název po zakladateli závodu „Memoriál Oldy Hrubého". O další zápis na putovní pohár se již pošesté postaral Radoslav Groh, startující za klub HUDYl Lasportiva. Novou 10 kilometrovou trať zvládl za 36:26,6 minut. Nejrychlejší ženou na poloviční trati byla časem 20:45,7 Kateřina Janatová. Za chladného počasí startoval rekordní počet 108 závodníků. A to nejen lyžaři, ale také biatlonisté, orientační běžci, rekreační běžci i zástupci dalších sportů.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2016 19:00

soustředění Chorvatsko PDF Tisk
Napsal Václav Haman
Úterý, 11 Říjen 2016 21:39

Zatím co v Krkonoších napadl první sníh a v celé republice je počasí již typicky podzimní absolvovali naši dorostenci a junioři jedenáct dnů na soustředění v prosluněném Chorvatsku.

Jak je z fotografií zřejmé sportovci absolvovali především tréninky na kolečkových lyžích, klasickou i volnou technikou, několik běžeckých "výletů" po okolních vršcích (např. Veli vrch - 541 m n.m.), náročné intervalové tréninky a kromě přípravy do školy se zaměřili  také na posilování a zdokovalovali svou  techniku a rychlost.

IMG 7060

IMG 7055

Aktualizováno Úterý, 11 Říjen 2016 21:43

MČR v běhu na kolečkových lyžích PDF Tisk
Neděle, 25 Září 2016 20:54
DSC 0051

Při pohledu do výsledkových listin se až nechce věřit jak úspěšný víkend prožili závodníci ČKS SKI Jilemnice při Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích, které se konalo ve dnech 23. až 25. září 2016 v Liberci. V pátek v podvečer byl na programu tzv. super sprint volnou technikou, v sobotu se závodilo opět vonou technikou, ale s intervalovýcm startem a v neděli byl na programu klasický výjezd na Ještěd, ale kvůli své náročnosti vypsaný pouze pro juniorskou a dospělou kategorii. Během víkendových klání naši závodnici získali 7x zlatou medaili, 7x stříbrnou medaili a 2x bronzovou medaili. Zde je několik fotografií

1.místo: Sandra Schützová (sprint, skate), Kateřina Janatová (sprint, výjezd), Filip Schütz (skate, výjezd), Marie Rysulová (skate)

2.místo: Karel Macháč (sprint, skate, výjezd), Kateřina Janatová (skate), Sandra Schützová (výjezd), Tomáš Lukeš (skate), Marie Rysulová (sprint)

3.místo: Kateřina Tůmová (skate), Filip Schütz (sprint)

umístění v první desítce: Kateřina Tůmová (4.místo, sprint), Kateřina Svobodová (5.místo skate, 6.místo sprint), Pavlína Votočková (7.místo sprint, 5.místo skate), Dominik Břečka (6.místo sprint, 10.místo skate), Tomáš Lukeš (10.místo sprint), Josef Provazník (7.místo sprint), Eliška Rysulová (5.místo sprint, 9.místo skate), Adam Matouš (9.místo sprint)