ČKS SKI Jilemnice
"Poslední mazání" které proběhlo v sobotu 5.dubna 2014 v penzionu Trautenberk PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych
Neděle, 06 Duben 2014 09:30

Vyhodnocení výsledků letošní sezony proběhlo v pěkné a přátelské atmosféře v penzionu Trautenberk ve Studenci. Zúčastnilo se celkem 130 záodníků, členů a příznivců klubu. Předseda v úvodu poděkoval závodníkůl za velmi dobré výsledky, trenérům za dobrou práci a vzájemnou spolupráci a rodičům za pomoc při dopravě na tréninky i závody. Poděkoval také rozhodčím v čele s Michalem Kučerou a technikům v čele s Vlastikem Mendřickým za obětavou práci při pořádání závodů. Po vyhlášení pokračovaly neformální debaty o dalším rozvoji a děti se mohly vyřádit při dikotéce.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat i všem sponsorům a partnerům kteří přispěli k dalšímu úspěšnému rozvoji lyžování v Jilemnici.  Stanislav Henych, předseda klubu

SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Seznam funkcionářů SKI 13-14.xls)Seznam funkcionářů SKI 13-14.xls 13 Kb6.4.2014
Stáhnout tento soubor (Seznam_zavodniku_13-14.xls)Seznam_zavodniku_13-14.xls 32 Kb6.4.2014
Stáhnout tento soubor (Vyhlášení sportovců a trenérů 2014.doc)Vyhlášení sportovců a trenérů 2014.doc 90 Kb6.4.2014
Aktualizováno Úterý, 08 Duben 2014 09:11

Připomenutí 101. výročí tragédie na Zlatém návrší 24.3.2014 PDF Tisk
Úterý, 25 Březen 2014 07:31

Tak jako v minulých letech i letos se zúčastnili lyžaři a Horská služba na připomenutí tragedie a pietního pokládání věnců u mohyly 24. 3. 2014 v 16:00, kdy se této akce zúčastnilo 50 lidí. V letošním roce se akce konala za skutečně "hančovského počasí". Setkání se zúčastnil i pravnuk Bohumila Hanče a pozdrav poslala i rodina Vrbatova. K zúčastněným promluvil náčelník Horské služby ze Špindlerova Mlýna Adolf Klepš a předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych. Za SKI se zúčastnilo 10 členů: Vlastik Mendřický, Václav Haman, Michal Kučera se synem, Petr a Katka Svobodovi s dětmi,  Aleš Kožnar, který na svých bedrech vyvezl nahoru věnec a Stanislav Henych.

DSC01173

Smíšené družstvo dorostu ve složení Pavlína Votočková, Eliška Rysulová, Dominika Hanušová, Barbara Kociánová, Andrea Soukupová, Eliška Plecháčová, Kateřina Janatová, Jan Kroupa, Filip Schütz, Jan Boura, František Kožnar, Karel Macháč, Kartin Čížek, Vojtěch Kudrnáč zvítězilo s obrovským náskokem v soutěži MČR smíšených družstev dorostu před druhým SKI klubem Jablonec nad Nisou a třetím SKI klubem Šumava.

!!! GRATULUJEME !!!

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Březen 2014 21:29

poslední MČR 2013/2014 PDF Tisk
Čtvrtek, 20 Březen 2014 20:27

DSC01163

Definitivní tečkou za letošní krátkou sezónou bylo MČR dospělých a dorostu na Horních Mísečkách ve dnech 15. a 16. března 2014. Závodnímu víkendu předcházelo "letní" počasí, proto byl takřka zázrak, že se podařilo pořadatelům s velkým vypětím udržet okruh 3,5 km ve stavu vhodném k závodění. Kvůli nedostatku sněhu byl závodní program i technika změněny a po oba dva dny se jelo volnou technikou a intervalovým startem.

DSC01167

V sobotu se střídalo sněžení s deštěm a závody i proto byly opravdu náročné. Mladší dorostenka Pavlínka Votočková získala svou druhou mistrovskou medaili a obsadila 3.místo, Eliška Rysulová na 5.místě a Dominka Hanušová na 6.místě ji v závodě výrazně konkurovaly. Starší dorostenka Kateřina Janatová vybojovala své "další" druhé místo. Mezi dorostenci ovlivnilo sněžení závod nejvíce. V cíli se naši srovnali v pořadí: 5.místo Karel Macháč, 8.místo Fantišek Kožnar a 9.místo Filip Schütz. Největším překvapením dne, ale bylo výborné vystoupení Lídy Horké v závodě žen, kdy za účasti tří závodnic RDA dlouho bojovala o vítězství a až v posledním kilometru se definitivně rozhodlo o jejím výborném druhém místě.

V neděli se podmínky nezlepšily, pouze sněžení vystřídal intenzivní déšť. V prvním závodě mladších dorostenek vybojovala konečně titul Dominika Hanušová, v závodě obsadila ještě Pavlína Votočková 4.místo, Barbara Kociánová 6.místo a Eliška Rysulová 7.místo. Kateřina Janatová byla velmi zklamaná ze svého 4.místa. Starší dorostenci také bojovali ve větším počtu o medaile, nakonec z toho byla "pouze" jedna. Karel Macháč obsadil 2.místo, František Kožnar 5.místo a Martin Čížek 6.místo. V ženách se bohužel Lídě Horké nepodařilo potvrdit svůj výborný výkon ze soboty, ale i páté místo lze považovat za velice slušný výsledek.

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Březen 2014 21:22

Úspěšné kvarteto Sportovec kraje 2013 PDF Tisk
Úterý, 18 Březen 2014 07:54

V pondělí 17. 3. proběhlo v Šaldově divadle v Liberci slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců 2013 Libereckého kraje. Zde jsou naši úspěšní sportovci.

P3090831

Republikové finále náborových závodů Hledáme nové talenty  se v letošním roce konalo opět v Jablonci nad Nisou.
Žáci a žákyně soutěžili v sobotu na trati 2 a 4km klasickou technikou a v neděli potom všichni na trati 2km volnou technikou, vždy s intervalovým startem.
Závody se konaly o druhém březnovém víkendu jenom díky velkému úsilí pořadatelů na posledních zbytcích nastříkaného sněhu v lyžařském a biatlonovém areálu v Jablonci nad Nisou v Břízkách, kde se podařilo udržet dvoukilometrový okruh.
Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 závodníků a všichni se zařadili ve svých kategoriích mezi nejlepší.
Na stupně vítězů se v celkovém součtu umístění za oba dny prosadila nejvýše M. Rysulová, která skončila na druhém místě, třetí skončili J. Kudrnáč a B. Zatloukalová, na krásném čtvrtém místě potom K. Svobodová a Z. Mader.
Do soutěže družstev se podařilo bodovat  i dalším zbývajícím jilemnickým závodníkům a tak se našemu družstvu ČKS SKI Jilemnice podařilo zvítězit v soutěži družstev před závodníky ze Ski klubu Jablonec nN a Spartaku Vrchlabí.
Celkově bylo ve čtyřech kategoriích   prezentováno přes 170 mladých závodníků ze 40 oddílů z celé ČR.
Výsledky žáků v této věkové kategorii jsou příslibem pěkných výsledků jilemnických lyžařů i v dalších sezónách.
Velké poděkování patří všem rodičům, kteří dopravují své děti na všechny lyžařské závody a mnozí nám pomáhají i s mazáním lyží. Velká gratulace potom patří všem závodníkům. Doufáme, že je to povzbudí i do následujících sezón.