ČKS SKI Jilemnice
2. místo v Poháru KSL LK v přespolních bězích - žactvo PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Čtvrtek, 29 Říjen 2015 10:08

IMG 2846 ořez

K lyžařskému podzimu tradičně patří i seriál přespolních běhů, který se v posledních sezónách běhá pod názvem Pohár KSL Libereckého kraje – SALOMON CUP.
Letošní podzimní Pohár tvořilo šest hodnocených závodů  - Vysoké nad Jizerou, Semily, Jilemnice, Horní Branná, Josefův Důl a Lučany. Závěrečné vyhlášení se konalo v rámci posledního přespolního běhu v Huntířově u Železného Brodu. Hodnotily se jak kategorie jednotlivců, od nejmladšího žactva ročníku 2007 až po starší žactvo ročníku 2002, tak i celková soutěž družstev.
Jilemnickým mladým lyžařům se opět výborně dařilo. Celkem dvanáct našich lyžařů se postavilo na některý ze stupínků vítězů při závěrečném hodnocení Poháru a dalších šest skončilo do šestého místa. Celkem za náš oddíl startovalo na některém z běhů 44 závodníků a mnozí nechyběli ani na jednom.

Celkové vítězství ve svých ročnících vybojovali – Martin Svoboda, Jakub Salaba, Lucie Horáčková a Matyáš Votoček, druhá místa získala Bára Zatloukalová, Zdeněk Mader, Dan Salaba, Marie Rysulová a Patrik Plecháč, třetí místa Matěj Kožnar, Lukáš Paulus a Lukáš Kroupa. Mezi nejlepšími šesti nejlepšími běžci podzimní sezóny se dále umístili Malá (6.), Malý A. (5.), Paulusová (6.), Trojan (5.), Malý E. (6.), Svobodová (4.) a Pospíchalová (6.).
V rámci hodnocení soutěže oddílů jsme opět dlouhou dobu drželi na prvním místě, ale až v posledním závodu nás předstihli součtem bodů závodníci z oddílu SKI Klub Jablonec nad Nisou. Vybojovali jsme tak výborné druhé místo a za námi na třetím stupínku skončili lyžaři z oddílu Dukla Liberec. Celkem bylo hodnoceno 33 lyžařských oddílů z celého Libereckého kraje.
Velká gratulace patří výše jmenovaným nejlépe se umístěným závodníkům, ale i dalším, kteří nelenili doma a o některém z podzimních víkendů si přišli protáhnout své tělo na některém z „přespoláčků“.
Velké poděkování patří i rodičům, kteří zajišťují dopravu svých dětí na většinu závodů.

Všichni nyní společně čekáme na první sněhové vločky a na nadcházející lyžařskou sezónu, ve které chceme opět zúročit naší poctivou podzimní přípravu i výborné výsledky z těchto přespoláků.

Za trenéry Sportovního střediska a oddílu ČKS SKI Jilemnice sepsal Václav Korbelář.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Pohar KSL LK 2015.pdf)Pohar KSL LK 2015.pdf 115 Kb29.10.2015
Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 10:13
 
Jilemnický kros v neděli 18.10.2015 výsledky PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych   
Neděle, 18 Říjen 2015 12:13

V neděli proběhl kros za největší účasti  102 účastníků v historii krosu.

Fotogalerie zde.

Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2015 15:56
 
MČR v běhu na kolečkových lyžích PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Úterý, 29 Září 2015 11:16
12010681 610697055738515 8902610086043078547 o
 
V sobotu 26.9. se konalo ve Vesci MČR v běhu na kolečkových lyžích. volnou technikou. Závodilo se v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. V neděli 27.9. se potom konalo pro juniory a dospělé MČR ve výjezdu klasickou technikou na Ještěd.  IMG 4351
 

Naši závodníci si vedli více než slušně, byť si tu nejlepší formu nechávají pochopitelně až na zimu. Celkem získali závodníci ČKS SKI Jilemnice 6 cenných kovů a další 4 "pódiová" umístění. 

- 2.místa obsadila Pavlína Votočková (dorostenky skate) a Kateřina Janatová (juniorky skate i klasika) 
- 3.místo obsadili Sandra Schützová (ženy skate), Karel Macháč (junioři skate), Filip   Schütz (junioři klasika), 
- 4.místo obsadili Adam Matouš (dorostenci skate) a František Kožnar (junioři klasika)
- 6.místo obsadili Karel Macháč (junioři klasika) a Kateřina Janatová (ženy klasika)

  

 

 

  

 

Aktualizováno Úterý, 29 Září 2015 11:23
 
Mistrovství Polska v běhu na kolečkových lyžích PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Neděle, 06 Září 2015 18:58
IMG 4170
 

Na okraji Jelenie Góry se uskutečnilo Mistrovství Polska v běhu na kolečkových lyžích. V sobotu 5. září se závodilo volnou technikou s intervalovým startem na nově vybudované a 2 km dlouhé dráze pro kolečkové lyže a 6. září se jel výjezd k zámku Chojnik klasickou technikou s hromadným startem.

Z prvních míst se postupně radovali Kateřina Janatová (10 km skate), Karel Macháč (4 km klasicky), Adam Matouš (4 km klasicky), druhé místo obsadili Adam Matouš (8 km skate) a Pavlína Votočková (4 km klasicky) a třetí doběhl v závodě na 14 km volnou technikou Filip Schütz. Výborné výsledky doplnili svými umístěními do 6.místa Pavlína Votočková, Karel Macháč, Dominik Břečka, Tomáš Lukeš, Filip Herbs.

Poděkování patří především polským přátelům za možnost startu, vlídné příjetí a kvalitně uspořádané závody. Výsledky na webu PZN ze soboty a neděle

IMG 4173
 
 
Mladí lyžaři v létě nespí - Stříbrňák 2015 PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Sobota, 29 Srpen 2015 13:36

Stříbrný rybník 2015 209

Od neděle 16. srpna do pátku 21. srpna se uskutečnilo soustředění mladých jilemnických lyžařů  na tradičním místě v kempu u Stříbrného rybníku u Hradce Králové.
V letošním roce se na tradiční místo prázdninového soustředění jilemnických lyžařů vydalo celkem 49 sportovců a 10 členů doprovodu. Sportovci byli rozděleni do tří tréninkových skupin podle věku, nejvíce dětí bylo letos ve věku 6-10let - členů naší lyžařské přípravky, druhou skupinu tvořily děti z kategorií mladších a staršího žactva a příkladem pro všechny mladší byla i tréninková morálka a účast několika sportovců z kategorie dorostu. Všechny skupiny trénovaly pod vedením svých trenérů a početná skupinu přípravky byla podpořena i účastí několika pomocníků z řad rodičů, kteří si na takovouto akci neváhají vzít vlastní dovolenou. Všem patří velké poděkování.

Co děti zvládly?
Ty nejstarší nejprve cestu na kole na Stříbrňák a v pátek zpět - cca 78km, ty mladší poloviční cestu po úžasné cyklostezce podél Labe z Kuksu do HK také tam i zpět, 3-4 tréninky na kolečkových lyžích nebo bruslích zpestřených hlavně cvičeními na techniku, rovnováhu a další dovednosti na bruslích s využitím všech možných pomůcek, každodenní pestré herní rozcvičky, mnoho různých běžeckých a pohybových her (zde byl vrcholem připravený obratnostní skikros s během mezi stromy, přeskoky mnoha překážek i lehce rozvodněného potoka, pojatý přesně podle pravidel závodů ve sprintu s rozběhy i finálovými běhy ve čtveřicích), děti absolvovaly 1-2 běžecké tréninky po úžasných cestách v hradeckých lesích nebo v kempu formou stopované nebo orientačního běhu, ty nejstarší absolvovaly trénink i na nedalekém atletickém hřišti. Všichni jsme letos netradičně navštívili městské lázně s aquaparkem a 50m bazénem, navečer si zahráli několik hodin fotbálku, přehazované, vybíjené a dalších her s míčem, nejmladší děti musely zvládnou i noční stezku odvahy  a ty starší si při ní zase vyzkoušely roli strašidel.
Všichni vše obdivuhodně zvládali a patří jim poděkování za snahu, slušné chování i perfektní přístup ke všem sportovním aktivitám. Děti si odnáší nejen spoustu zážitků, ale i fyzickou zdatnost a odolnost, kterou využijí v  další části podzimní přípravy, v přespolních bězích a jistě i v zimních lyžařských závodech.

Toto soustředění bylo vrcholem letošní společné letní přípravy. Společně jsme se dětmi setkávali při  úvodním prázdninovém týdnu tréninků (minisoustředění) v Jilemnici a dále při celkem deseti dopoledních trénincích v dalším průběhu léta, ktetré navštěvovalo okolo 10 -20 dětí.  Mnohé děti absolovaly spoustu sportovních táborů nebo kempů a užily si letošních krásných prázdnin pohybem. 
Prostě lyžaři nemohou spát a odpočívat ani v létě.

Fotogalerie z akcí mladšího a staršího žactva jsou na níže uvedeném odkazu:

https://plus.google.com/photos/117708369578819744785/albums/6188395777016714641

Další fotky budeme postupně dodávat.

Za trenéry přípravky, žactva i dorostu sepsal Vašek Korbelář

Aktualizováno Sobota, 29 Srpen 2015 14:11
 
ŠUMAVSKÝ DVOJBOJ PDF Tisk
Napsal Václav Haman   
Pátek, 28 Srpen 2015 21:19
 

Na Šumavě se v dnech 21. a 22. sprna pokusili zavzpomínat na zimu, motivovat pořadatele závodů, ale především chtěli závodníky nechat závodit. Jeli se dva závody na kolečkových lyžích volnou technikou a závodníci z ČKS SKI Jilemnice u toho nesměli chybět. Při pátečním podvečeru se v areálu Vodník ve Vimperku jelo kritérium na 3 – 5 kilometrových kol, do kterého se kvalifikovalo vždy šest závodníků v kategorii na základě dvou kvalifikačních jízd. Druhý se den se jel druhý ročník velmi těžkého závodu „O pohár Krušlovského medu“ na 18, respektive 24 km mezi vískami Vacovice a Krušlov. Naši závodníci se závodů účastnili pro zpříjemnění cesty na soustředění v italském Livignu a přesto z toho, v poměrně slušné konkurenci, byla řada pěkných výsledků. Z vítězství se radovala Sandra Schützová, a Kateřina Janatová. Druhé místo obsadili Adam Matouš a Karel Macháč a třetí dojeli v závodech Filip Herbs a Kateřina Janatová.

  
  sumava 1
sumava 2
 
sumava 3
 
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 28
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting