M ČR a ČP dorostu a dospělých na Horních Mísečkách 10. a 11. března 2018 -výsledky, startovka PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych
Neděle, 11 Březen 2018 06:21

Za teplého počasí, ale na výborně připravených tratích, proběhla již předposlední část MČR dorostu a ČP dospělých. V sobotu se závodilo v týmových sprintech volnou technikou a v neděli proběhl intervalový závod klasickou technikou.

V sobotu získali titul mistrů ČR starší dorostenci Michael Schütz a Tomáš Lukeš a starší dorostenka Hana Trojanová ve štafetě Libereckého kraje. Z druhého místa se radovaly mladší dorotenky  Kateřina Svobodová s Marií Rysulovou a ze třetího místa v závodě žen Sandra Schützová a Pavlína Votočková.

V neděli, již v závodě Českého poháru, zvítězily ve svých kategoriích Sandra Schützová a Kateřina Svobodová. Druhé místo obsadili Tomáš Lukeš, Marie Rysulová a Pavlína Votočková a na třetím místě se umístili Barbora Zatloukalová a Michael Schütz.

Za zmínku stojí, že jilemničtí závodníci bojují o doposud nevídaný "hatrick" v soutěžích družstev. Před posledním kolem závodů Českého poháru, které pořádá ČKS SKI Jilemnice na Horních Mísečkách ve dnech 23. až 25. března a který je zároveň Mistrovstvím republiky, vedou jak v soutěži družstev dorostu, tak v "dospělé" 1. lize a také v soutěži všech klubů, tzv. super poháru. Co může být lepší pozvánkou, než tato informace.