Historie projektu Hraběnka. PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych   
Sobota, 15 Duben 2017 09:54

Projekt začal už v roce 2002 návrhem na změnu územního plánu. Již na jaře 2004 byla vytvořena Ing.Alešem Kožnarem první studie jak dráha, tak obslužný objekt. Postupně se projekt vyvíjel až v roce 2008 byl připraven projekt is hotelem, kdy na základě poradců to byla nakonec jediná varianta, aby bylo možné dosáhnout na peníze z evropských fondů, ze kterých nejdou peníze na sportovní stavby, ale na stavby spojené s cestovním ruchem. Bohužel i toto bylo pro opozici v zastupitelstvu moc.

Proto jsme se rozhodli v další fázi postavit celý projekt na tvářích biatlonu Veronice Vítkové, Zdeňku Vítkovi a Jaroslavu Soukupovi a vedení se ujal Jan Sucharda. Protože předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych byl pro některé zastupitele v čele s MVDr.Pavlem Otem červeným hadrem. Takže v současné době je projekt představován jako všesportovní a biatonový areál.

Konečný projekt byl dokončen .........  Proto na podzim v říjnu a listopadu 2015 došlo k vykácení potřebných stromů. Následne bylo první výběrové řízení  vypsáno.................... ale neúspěšně. Proto bylo vypsáno druhé výběroné řízení ...................., následně byl vybrán odavatel a na jaře 2017 se skutečně začalo stavět.

Jsme přesvěsčeni, že projekt bude velmi úspěšný a ocení to i široká veřejnost. Bude tady vyžití pro inline bruslaře, ale také prostor pro začínající cyklisty z řad dětí, kde nebude nebezpečí střetu s automobily.

Takže si přejme, ať se vše podaří aby areál dobře sloužil všem jilemnickým občanům.

                                                                                                                                    Stanislav Henych, předseda ČKS SKI Jilemnice

 
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting