Archiv
Celkové hodnocení Českých pohárů
Napsal Václav Haman
Úterý, 16 Duben 2013 14:18

Po celou sezónu 2012/2013 probíhala i dlouhodobá soutěž jednotlivců - Český pohár. Vyhlášen byl v kategoriích žactva, dorostu mladšího, dorostu staršího, juniorů a dospělých. V kategorii dorostu a dospělých byl navíc vyhlášen i ČP ve sprintu a na dlouhých tratích. Z pohledu ČKS SKI Jilemnice dopadlo konečné hodnocení takto:

1.místo

- Sandra Schützová (sprint ženy)

- Dominika Hanušová (mladší dorostenky celkem)

- Dominika Hanušová (mladší dorostenky sprint)

- Martin Čížek (mladší dorostenci sprint)

- Eliška Rysulová (starší žákyně)

2.místo

- Sandra Schützová (ženy celkem)

- Lucie Charvátová (juniorky celkem)

- Martin Čížek (mladší dorostenci celkem)

- Vojtěch Kudrnáč (mladší dorostenci sprint)

- Kateřina Janatová (mladší dorostenky sprint)

DSC00320

3.místo

- Lucie Charvátová (ženy sprint)

- Kateřina Janatová (mladší dorostenky celkem)

- Barbara Kociánová (mladší dorostenky sprint)

- Karel Macháč (mladší dorostenci distnace)

- Pavlína Votočková (starší žákyně)

další umístění do 10.místa

4.místo: Martin Čížek (ml.dorostenci distance), Dominika Hanušová (ml.dorostenky distance)

5.místo: Lucie Charvátová (ženy distance), Kateřina Janatová (ml.dorostenky distance), Barbara Kociánová (ml.dorostenky celkem), Vojtěch Kudrnáč (ml.dorostenci celkem)

6.místo: Karel Macháč (ml.dorostenci celkem), Vojtěch Kudrnáč (ml.dorostenic distance), Jan Čech (junioři)

7.místo: Ludmila Horká (ženy distance), Petr Plecháč (junioři), Kristýna Kožnarová (juniorky), Michaela Vanclová (st.dorostenky sprint), Barbara Kociánová (ml.dorostenky distance), Tomáš Lukeš (st.žáci)

9.místo: Karel Macháč (ml.dorostenci sprint), Jakub Kocián (st.žáci)

10.místo: Sandra Schützová (ženy distance), Andrea Soukupová (ml.dorostenky sprint, ml.dorostenky distance), Anna Čechová (juniorky), Ludmila Horká (ženy celkem)

celková statistika Českých pohárů 2012/2013:

- vítěze / vítězku jsme měli v každé z kategorií (žactvo - dorost - dospělí)

- počet vítězů jednotlivých pohárů - 4

- počet "medailových" umístění v celkovém ČP - 15

- počet závodníků, kteří se umístili v celkovém ČP do 10 místa - 19

Aktualizováno Pondělí, 23 Září 2013 18:04

MČR v běhu do vrchu Jánské Lázně - Černá hora
Sobota, 13 Srpen 2011 22:04

V sobotu 13.8.2011 se z Jánských Lázní na Černou horu běželo Mistrovství České republiky juniorů a dospělých v běhu do vrchu. V závodě na téměř 9 kilometrů s převýšením 650 metrů  podal v kategorii juniorů vynikající výkon Jan Čech a obsadil výborné 3.místo. V závodě juniorek zůstala Lída Horká  za stupni vítězů a obsadila v mistrovském závodě nevděčné "bramborové" 4.místo . I juniorská reprezentantka v běhu na lyžích podala velice slušný výkon. Oběma závodníkům ČKS SKI Jilemnice gratulujeme. honzik

Aktualizováno Středa, 26 Říjen 2011 21:55

Soustředění přípravky a mladších žáků 3.-5.6.2011 - Janovská chata
Napsal Lenka Šnebergrová
Úterý, 14 Červen 2011 09:12

Ve dnech 3.-5.6.2011 jsme jako vloni absolvovali minisoustředění v krásném prostředí Janovské chaty. Soustředění se účastnily i ty nejmenší děti - od ročníku 2005 až po ročníky 2000. Prostředí chaty je nádherné - louka, potok, les, prolézačky, široko daleko žádná velká zástavba a hlavně silnice. Během tří dnů jsme absolvovali čtyři tréninkové jednotky zaměřené na rychlostní vytrvalost, vytrvalost (indiánský běh) a turistiku (tentokrát jsme zdolali všechny tři vyhlídky - Bramberk, Slovanku a i Královku). Před chatou na louce jsme jsme protahovali a posilovali. Nechyběly ani soutěživé hry a koupání ve studené Jablonecké přehradě. Trenérsky mne pomáhala MUDr. Jana Kociánová. O plná bříška se starala Katka Svobodová a dostala od všech dětí pochvalu. Dětem opravdu chutnalo. Toto soustředění je ideální i pro malé děti, které zjistí, že vše zvládnou, dokonce i noc bez rodičů. Musím říci, že když byly všechny děti u potoka a chytaly žáby, tak to byla tak úžasná parta od malých až po velké, že dokonce zapomněly na to, že je bolí po tréninku nohy. A můžeme se těšit zase na příští rok.  Fotky z akce ve fotogalerii .Lenka Šnebergrová

P1040556

Aktualizováno Středa, 26 Říjen 2011 21:56

Hančův memoriál - MČR 50/30/15 km
Sobota, 02 Duben 2011 14:38

V sobotu 2.4. se na Horních Mísečkách uskutečnil již 84. ročník Hančova memoriálu, tedy Mistrovství České republiky dospělých v běhu na 50, 30 a 15 kilometrů. V kategorii juniorek opět nenašla přemožitelku  závodnice našeho oddílu Lída Horká a získala v letošní sezóně již druhý mistrovský titul. Tentokrát s náskokem téměř dvou minut před svou kolegyní z jilemnického SCM Sandrou Schützovou. Mezi juniory obsadil 5.místo Jakub Pšenička a 8.místo Ondra Tomíček. V ženském závodě, po odstoupení několika favoritek, dojela na výborném 5.místě Helena Randáková. V hlavním závodě na 50 km dominoval Lukáš Bauer, ale ani zde se naše barvy neztratily. Petr Plecháč bojoval po celou dobu závodu se svým bratrem Pavlem na jedenáctém, respektive dvanáctém místě. Vedoucí veteránské skupiny Aleš Kožnar doběhl svůj závod za 2 hodiny a 37 minut na 29.místě. Gratulujeme!

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 23:40

MČR Harrachov - den třetí
Neděle, 27 Březen 2011 15:03

V nedělním závodě Mistrovství České republiky štafet obsadila "jilemnická" děvčata, pod hlavičkou Libereckého kraje, ve složení Lída Horká, Sandra Schutzová a Lucka Charvátová výborné 2. místo. Vítězkami se staly členky SKI klubu Jablonec nad Nisou (Janečková, Moravcová, Erbenová). Mužský závod ovládli podle očekávání závodníci armádního klubu DUKLA Liberec, kteří obsadili první, druhou a čtvrtou příčku, štafeta našich juniorů ve šložení Matěj Kubina, Ondra Tomíček a Jakub Pšenička vybojovala také výborné 7. místo, klubová štafeta Petr Plecháč ml., Petr Plecháč st. a Jakub Hebelka doběhla na 13. místě.DSC05284

IMG_0001

V sobotní závodě na 10 km volnou technikou  se stala juniorskou  mistryní České republiky pro rok 2011, celkově šestá Lída Horká. Jakub Pšenička obsadil mezi juniori šesté místo (celkově 22. místo).

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 23:41
Celý článek...

MČR Harrachov - den první
Pátek, 25 Březen 2011 18:46

V pátek 25.3. se v Harrachově konalo Mistrovství České republiky dospělých ve sprintu volnou technikou. Našim závodníkům se vedlo výborně, Lída Horká obsadilla ve finále 4.místo (1. juniorka) v semifinálových jízdách jí doplnila ještě Sandra Schützová na 10.místě (3. juniorka - SCM Jilemnice) a na 11.místě Lucie Charvátová (4. juniorka). Mezi muži obsadil skvělé 10.místo Matěj Kubina  (2. junior - SCM Jilemnice) a 15.místo Jakub Pšenička (4. junior). Vítězkou ženského závodu se stala překvapivě Martina Chrástková z Nové Města a mezi muži dominoval Dušan Kožíšek.

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 23:43