Na zadovském slunci se leskly mistrovské medaile PDF Tisk
Napsal Václav Haman
Úterý, 31 Leden 2017 06:06
DSC 0178

MČR dorostu v běhu na lyžích se uskutečnilo na šumavském Zadově. Na tratích, které dokonce v roce 1983 přivítaly závod světového poháru se závodilo o víkendu pouze klasickou technikou, v sobotu proběhly hromadné starty na 4, 5, 5 a 7 km, v neděli pak sprinty dvojic.

Pavlína Votočková vybojovala titul mistryně ČR v běhu 5 km a spolu s Hanou Trojanovou získaly bronzové medaile ve sprintu dvojic.

Marie Rysulová veze ze Zadova dokonce dvě zlata, druhý titul ze sprintu dvojic s Kateřinou TůmovouKateřina Svobodová vybojovala stříbro  a bronz.

V závodě jednotlivců se do první desítky v konečném pořadí vešli Tůmová 4. , Trojanová 7., M. Schütz 10., ve sprintech dvojic pak Pokorný- Holman 4., Lukeš – Provazník 5., Břečka – M. Schütz 8., Prášek – Vyšanský 10.  Fotografie z víkendu na Zadově naleznete zde.

Dalším republikovým závodem pro dorostence i  dospělé je domácí ČP a všichni doufáme, že vydrží sníh v Jilemnici a po dlouhé době se pojede skutečně na domáchích tratích.

Aktualizováno Úterý, 31 Leden 2017 08:28