Pořád se dá lyžovat
Napsal Karel Randák
Úterý, 20 Duben 2021 13:45

20210420 121508

Velmi slušné lyžování i v těchto jarních dnech stále nabízí tratě na Horních Mísečkách. Díky často prováděné úpravě zejména v posledních týdnech je sněhová pokrývka na tratích dostatečně zhutnělá a neboří se ani v plusových  teplotách. Naposledy jsme upravili v sobotu ráno a trať je stále, jak je patrno na dnešním snímku z druhého stromečku na 5 km trati, velmi dobře sjízdná.

Poslední úpravu tratí provedeme ve čtvrtek večer, potom již rolbu převezeme zpět do Jilemnice. Bude upraven 5 km okruh spolu se svážnicí k Medvědínu na obě techniky.

Děkujeme všem, kteří na úpravu tratí přispěli, nebylo to letos jednoduché, ale podmínky k venkovnímu sportování se nám společně se Skiareálem vytvořit podařilo. Skol v příští sezóně.

Ať to frčí s ČKS SKI Jilemnice

Austria cup Ramsau a/D
Napsal Václav Haman
Pondělí, 29 Březen 2021 20:39
 DSC0893

IMG 7978

Na úplný závěr sezóny vyrazila jilemnická výprava na závody rakouského poháru, který proběhl od 25. do 28.3.2021 na tratích v Ramsau am Dachstein. Během víkendu proběhly závody v klasickém sprintu a na "dlouhých" tratích od 7,5 km až do 30 km volnou technikou. Není třeba vyzdvihovat jednotlivé výkony, zejména v této sezóně byl každý další start dílčím vítězstvím, přesto je nutno doplnit, že na stupních vítězů stanuli Ondřej Pilař, Tomáš Lukeš a Sandra Schützová. Fotografie z vydařeného zájezdu najdete zde.

Aktualizováno Úterý, 13 Duben 2021 20:22

108. výročí tragédie
Pondělí, 22 Březen 2021 09:00

Mohyla 2021

Ve středu 24.3.2021 jsme uctili památku Hanče a Vrbaty položením věnce k mohyle na Zlatém návrší.

Fotografie je z archívu ČKS SKI.

Aktualizováno Pondělí, 29 Březen 2021 19:37

Zrušení Hančova memoriálu
Napsal Michal Kučera
Neděle, 21 Březen 2021 16:53

O víkendu 27. - 28. 3. 2021 jsme měli pořádat Mistrovství Česlé republiky dorostu a dospělých a 94. ročník Hančova memoriálu.

Bohužel současná situace nám stále nepřeje a závody jsou zrušeny

V letošní sezoně se běžcům podařilo uspořádat pouze dva závodní víkendy dorostu a dospělých. I z takto osekané sezony jsou spočítány celkové výsledky, jak jednoltivců, tak družstev.

Družstvo dospělých ČKS SKI vyhrálo s více než stobodovým náskokem před FENIX SKI TEAM Jeseník. Smíšené družstvo dorostu skončilo druhé za TJ Dukla Liberec.

Kategorii žen vyhrála Sandra Schützová, Pavlína Votočková byla třetí. Tomáš Lukeš skončil druhý v mužské kategorii. Mezi juniorkami vybojovala Kateřina Svobodová čtvrté místo, Nina Rambová páté.

I v  dorostu dosáhli členové ČKS SKI Jilemnice řady umístění v první desítce. Markéta Štefanová - 5. Ondřej Pilař - 5.

Jan Štefan - 6. Matěj Kožnar - 7. Hubert Waněk - 8. Barbora Zatloukalová - 9. Tomáš Sucharda - 9.

Všechny výsledky najdete na czech-ski.com.

Aktualizováno Neděle, 21 Březen 2021 16:55

Jan Matoušek oslavil 88.narozeniny
Pondělí, 08 Březen 2021 22:43

IMG-20210308-WA0001

Milý Honzo, přejeme Ti nadále pevné zdraví a životní pohodu.

Skijáci

Významná životní jubilea slaví v měsíci březnu i Marie Mečířová , Antonín Kos 85, Jindřich Kučera 70 a Tomáš Filka 91. Přejeme všem březnovým oslavencům především pevné zdraví.:-)

Aktualizováno Neděle, 14 Březen 2021 14:38

FIS ČP Jablonec nad Nisou
Neděle, 28 Únor 2021 22:01
 DSC0616 2

Ve dnech 26.- 28.2.2021 se uskutečnilo druhé kolo FIS Českého poháru v běhu na lyžích v jabloneckém areálu Břízky. I přes veškerá omezení a opatření, jak v přípravě, tak v samotném závodě, se našim závodníkům dařilo. V pátek se závodilo v ve sprintu volnou technikou, v sobotu v závodě s intervalovým startem volnou technikou a v neděli hromadně technikou klasickou. Jsme moc rádi, že se závody "za minutu dvanáct" podařilo uskutečnit a věříme, že se celá parta jilemnických lyžařů brzy znovu potká v bílé stopě. Více fotografií zde.