Shrnutí výsledků žactva - úspěchy družstev i jednotlivců PDF Tisk
Napsal Václav Korbelář   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 22:01

IMG_8596

Další úspěšná  sezóna jilemnických lyžařů  žáků je za námi - stručné shrnutí nejlepších výsledků

 

Soutěže družstev:

1.místo ve Finále republikové soutěže Hledáme nové talenty pro mladší žactvo

2.místo v Poháru KSL Libereckého kraje v soutěži družstev nejmladšího, mladšího a staršího žactva

3.místo v Mistrovství ČR smíšených družstev staršího žactva

 

 

dále následuje celý článek - viz dole

malá fotogalerie je na tomto odkazu

 

 


1. Vítězství v soutěži družstev ve Finále závodů Hledáme nové talenty

Celorepublikové finále této soutěže mladšího žactva se v letošním roce konalo v Jablonci nad Nisou a žáci a žákyně soutěžili v sobotu na trati 2km klasickou technikou a v neděli v nové rychle se rozvíjející lyžařské disciplíně skikrosu. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 mladých lyžařů a dařilo se jim jak v závodech jednotlivců, tak i v celkové soutěži družstev. V kategorii jednotlivců byla nejúspěšnější
E. Pokorná, která vybojovala 1. a 2. místo, K. Svobodová – 1. a 4. místo, M. Rysulová – 2. a 5. místo,
M. Pokorný – 3. místo. Dále úspěšně závodili i V. Kudrnáč, M. Vlastník, L. Paulus a M. Pospíchalová, kteří také svými výkony pomohli družstvu ČKS SKI Jilemnice k  vítězství v této soutěži před žáky z oddílu SK Nové Město na Moravě a Spartaku Vrchlabí. Celkem soutěžili zástupci 35 oddílů.
Výsledky žáků v této věkové kategorii jsou příslibem pěkných výsledků jilemnických lyžařů i v dalších sezónách.

2. Druhé místo v Poháru Libereckého kraje  - soutěž družstev a jednotlivců

Pohár Libereckého kraje se skládal ze šesti závodů v průběhu celé lyžařské sezóny a byl vyhodnocován pro  kategorie žactva od ročníku 1999 do 2004, vždy pro chlapce a dívky.

V kategoriích jednotlivců zvítězili ve svých kategoriích tito jilemničtí závodníci: Lucka Horáčková, Maruška Rysulová, Jakub Kudrnáč, Emička Pokorná a Eliška Rysulová. Druhé místo dále vybojoval Jakub Kocián a třetí místa obsadili Lucka Paulusová, Dan Salaba, Bára Zatloukalová, Zdeněk Mader a Miloš Pokorný. Všichni medailisté si odnesli ze závěrečného vyhlašování pěkné poháry a pamětní diplom. V soutěži družstev jsme letos obsadili druhé místo za lyžaři z oddílu Ski klubu Jablonec nad Nisou a před lyžaři z Dukly Liberec. Za náš oddíl bodovalo přes 30 dětí a celkem se soutěží účastnilo okolo 300 dětí z 16 oddílů Libereckého kraje.

3. Třetí místo v soutěži Mistrovství ČR družstev staršího žactva v běhu na lyžích

Soutěž staršího žactva probíhala v průběhu sezóny na třech místech ČR. První část se konala na „domácích" tratích na Horních Mísečkách, druhá část se uskutečnila v rámci třídenního Mistrovství ČR na Pustevnách v Beskydech a třetí závěrečné kolo se uskutečnilo společně se závody mladšího žactva v Jablonci nad Nisou.  Závodníci si vyzkoušeli všechny typy závodů, od závodů jednotlivců s intervalovým startem nebo s hromadným startem, přes soutěže dvojic i štafet až po závody ve skikrosu. Některé se jeli klasickou, další potom volnou technikou a v letošní sezóně byli pro chlapce a dívky ročníků 1999 a 2000.

Za náš oddíl startovalo okolo 12 závodníků, kterým se podařilo získat celkem 9 medailí v závodech jednotlivců a v soutěži družstev vybojovat třetí místo za vítězným oddílem Ski klubu Šumava a druhým oddílem ze Ski klubu Jablonec nad Nisou. Celkem bylo hodnoceno 39 oddílů z celé ČR.
Z jednotlivců našeho oddílu nejvíce medailí vybojoval Eliška Rysulová, celkem pět umístění na stupních vítězů – 1x1.místo a 4x2.místo a Pavlína Votočková, celkem tři medaile – 1x 1.místo a 2x2.místo. Poslední stříbrnou medaili přidal v závodě ve skikrosu Jakub Kocián.
V celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii jednotlivců se nejlépe umístily starší žákyně. Eliška Rysulová se stala vítězskou ČP a Pavlína Votočková skončila celkově třetí.

Všechny naše letošní úspěchy jsou podloženy poctivou a pilnou přípravou našich závodníků. Všichni musí tomuto krásnému sportu obětovat hodně volného času a úsilí. Ne všichni závodníci, kteří se závodů zúčastňovali jsou zde výše vyjmenováni, ale pochvalu si zaslouží i oni. Tvoří partu, tréninkovou skupinu, bez které by ani tito nejlepší svých výsledků pravděpodobně nedosahovali. Velké poděkování patří i rodičům, kteří zajišťují dopravu dětí na lyžařské závody a také nám pomáhají s mazáním lyží a také domácímu oddílu ČKS SKI Jilemnice za velmi dobré materiální podmínky, které nám vytváří. A protože je většina dětí i žáky ZŠ Jilemnice, Komenského poděkování patří i vedení školy a ostatním pedagogům za podporu, kterou vytváří pro činnost sportovních kroužků.

Ať se nám daří získávat podobné výsledky i v dalších sezónách. A třeba se někdy v blízké budoucnosti dočkáme také nějakého „jilemnického Lukáše Bauera nebo Kateřiny Neumannové".

Za trenéry žactva i přípravky sepsal                                                                                     Václav Korbelář

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Březen 2013 22:40
 

Nadcházející akce

Více...

Partneři klubu

 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
Banner
Banner
Banner
Banner
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting