Ohlédnutí za 38. ročníkem běhu do vrchu Jilemnice - Žalý
Napsal Administrator
Úterý, 28 Prosinec 2010 16:52

Tak jako každoročně si lyžaři prověřovali svoji připravenost na zimu při 38. ročníku běhu do vrchu „Jilemnice - Žalý“, který se konal v sobotu 17.září 2005. Je to pro všechny lyžaře míra dobré připravenosti.

V letošním roce proběhl závod za chladného počasí při 140C a ve velmi dobré atmosféře na jilemnickém náměstí. Závod  byl zařazen do 20.ročníku Českého poháru v běhu do vrchu 2005 v nejvyšší kategorii SUPER.

Celkově se zúčastnilo 353 závodníků. V náborovém závodě „Lízátkový běh“ pro předškolní děti na náměstí (je to obdoba zimních lízátkových závodů), kde každé dítě dostane účastnický diplom a v cíli lízátko, se zúčastnilo 71 dětí. Běhu „Zámeckým parkem“ pro žákovské kategorie se zúčastnilo 107 dětí. V hlavním závodě do vrchu „Jilemnice – Žalý“ vyběhlo a dokončilo 144 závodníků a na křížovky v závodě mladšího dorostu 32 závodníků. Tento závod patří mezi vyhlášené lyžařské závody a uspívají v něm všichni dobří lyžaři. Proto se ho v letošním roce zúčastnil i mistr světa v běhu na 50 km Martin Koukal.

Hlavní závod mužů vyhrál nestárnoucí veterán Stanislav Kynčl v čase 42:10,8 min, který zvítězil již posedmé. Třetí nejlepší čas měl junior Ondřej Horyna z Olfin Caru Trutnov. Věčně putovní pohár předával místostarosta Václav Hartman a Jindřich Kučera – zástupce sponzora. Mezi ženami zvítězila reprezentantka v běhu na lyžích Helena Erbenová ze Ski klubu Jablonec n.Nis.

Martin Koukal skončil na 2.místě se ztrátou 23 sec. za vítězem. Ocenil atmosféru závodu a chválil si dobrou pohodu a lepšící se připravenost před odjezdem na první soustředění na ledovci na sněhu v rakouském Dachsteinu, kam odjíždí bezprostředně po závodě.

Z jilemnických závodníků se nejlépe umístili Dominika Hanušová, Bára Čížková a Fabián Štoček, kteří vyhráli ve svých kategoriích. Přejeme všem lyžařům dobré tréninkové podmínky na podzim a v zimě potom dobrý sníh a hodně úspěchů.