I druhý den Kontinentálního poháru - Slavic Cupu - 17. ročníku Velké ceny Jilemnice se vydařil PDF Tisk
Napsal Stanislav Henych
Sobota, 22 Prosinec 2012 19:57

I druhý den přálo závodům počasí. Opět bylo mrazivo a klidno. V ženách opět dominovaly Polky, které obsadily první dvě místa a v první desítce byly ještě další dvě. Mile nás překvapila Charvátová svým sedmým místem a vítězstvím v kategorii juniorek. V mužích jasně dominoval Ondřej Horyna z Dukly Liberec, který trojici pronásledovatelů jasně odskočil. Hodnocení domácích závodníků za oba dny provedl trenér Václav Haman:

První den závodů, který se jel klasickou technikou na trati 5, respektive 10 kilometrů, se nejvíce dařilo Lucii Charvátové. Po prodělané viroze, která postihla i část skupiny byla její výkonnost velkou neznámou. Přesto podala vynikající výkon a obsadila v kategorii juniorek 2. místo, v celkovém pořadí byla devátá, pouze několik vteřin za svou oddílovou  kolegyní  Sandrou Schützovou, která obsadila 8. místo. Obě doplnila ještě na 16.místě Lída Horká, druhá po nemoci se "vracející" závodnice. Mezi juniory dojel z našich závodníků nejlépe Fabián Štoček na 14.místě.

Druhý den byl z našeho pohledu veselejší. Závody se jely volnou technikou na delších tratích. V kategorii juniorek svedla Lucie Charvátová obrovský souboj s litevskou závodnicí Ingridou Ardisauskaiteovou, se kterou téměř celou desetikilometrovou trať o pár vteřin prohrávala. Ale díky velice silnému závěru se jí podařilo zvítězit v kategorii juniorek a celkově mezi ženami obsadit 7. místo (3. z českých reprezentantek). Slušnými výsledky jí doplnila ještě Sandra Schützová na 12. místě a Ludmila Horká na 15. místě.

I závod mužů a juniorů byl v sobotu veselejší. Po výsledkovém kolapsu z prvního dne, zaviněném špatnou volbou lyží, se v boji o nominaci na MSJ v Liberci udržel i Jan Čech, který doběhl svou 15ti kilometrovou trať na 4. místě mezi juniory, ale jako druhý z českých závodníků. Ve stejné kategori byl ještě na  13. místě  Fabián Štoček a tím doplnil úspěšný den jilemničáků.