Info trenérů
Tréninkový týden 49. (6. - 12.12.)
Napsal Bára Horáčková   
Neděle, 05 Prosinec 2021 21:56

Zdravím přípravku!

 

Na Benecku i na Mísečkách se lyžuje. V Jilemnici ještě pár centimetrů chybí, tak musíme za sněhem na hory :-) Bohužel, klubu se přes veškeré vynaložené úsilí nepodařilo sehnat autobus. Máme ale štěstí a jedou celkem dobře linkové autobusy. Je to řešení dost kostrbaté, ale při počtu dětí v přípravce teď jediné možné.

 

Úterý 7.12. - sraz ve 13:00 u družiny nebo 13:15 na autobusovém nádraží; pojedeme na Horní Mísečky. Protože je možné nasadit lyže kousek od zastávky autobusu, bude nejjednodušší následující: děti pojedou v lyžařských botách, na sobě věci na běžky a zimní bundu. V batohu budou mít slabší bundu na běžky (nejmladším asi bude stačit ta zimní bunda), pití, náhradní rukavice, roušku, tyčinku na cestu zpátky, případně ohřívátko. V ruce svázané lyže a hole. Školní tašku, zimní boty a školní oblečení buď vyzvednou ve 13h u školy rodiče nebo si to děti dají ke Katce do auta. Zpátky přijedeme v 16:35. Peníze děti nepotřebují.

Pokud jste ještě nebyli v této sezóně na běžkách, zkontrolujte prosím vybavení, nastavení poutek u holí, zapínání lyží...

Prosíme o potvrzení účasti na WhatsApp a info, jestli má někdo hladké lyže, nebo všichni šupiny/skiny (abychom věděly, jestli brát vosky).

 

Čtvrtek 9.12. - necháme to zatím otevřené a budeme reagovat podle situace. Během středy dostanete info k tréninku přes WhatsApp.

Aktualizováno Neděle, 05 Prosinec 2021 21:59
 
Skijácký Skiroll Cross 2021
Napsal Václav Haman   
Pátek, 22 Říjen 2021 20:57

První pokus o obratnostní závod, respektive kontrolní trénink na kolečkových lyžích volnou technikou proběhl na Hraběnce 21.10.2021 za účasti téměř 50 sportovců. Účastníci ve dvou jednotlivých rozjížďkách překonávali slalomy, otočky, přeběhy, "šlapačky", vlny, podjezdy a další překážky a obratnostní a dovednostní prvky za podzimního chladného, větrného, ale suchého počasí, v druhých rozjížďkách částečně pak už za umělého osvětlení. Výsledky najdete v příloze. 

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (2021_skirollcross_vysledky.pdf)2021_skirollcross_vysledky.pdf 289 Kb22.10.2021
Aktualizováno Středa, 27 Říjen 2021 12:57
 
soustředění Rokytnice n/J
Napsal Václav Haman   
Pondělí, 21 Červen 2021 11:23
202183287 4436986616352683 4868461946974958001 n
 
 Lyžování není jen pohyb horizontální, ale také vertikální. A právě ten naši starší žáci potrénovali v rámci minisoustředění v Rokytnici nad Jizerou, které se uskutečnilo ve dnech 18. - 20.6.2021. Na programu bylo lezení po skalách a ferratách, chůze po horách a cyklistické horské etapy. Za stravu a ubytování děkujeme Horské chatě u Prokešů, za počasí Krakonošovi. Více fotografií na našem fb.

 

 
Tréninkový týden 48. (29.11. - 5.12.)
Napsal Bára Horáčková   
Pondělí, 29 Listopad 2021 09:35

Zdravím přípravku!

 

Tréninky v tomto týdnu:

Úterý 30.11. - sraz 14:15 u družiny - TĚLOCVIČNA - s sebou sálovky/boty do tělocvičny a vhodné oblečení

 

Čtvrtek 2.12. - sraz 14:15 u družiny - zatím počítejte s tím, že půjdeme ven (běh a hry na Hraběnce). V případě špatného počasí se pokusíme zajistit tělocvičnu a dali bychom Vám vědět ve středu na WhatsApp.

 

Přišlo oblečení! V září objednané týmové oblečení ATEX konečně dorazilo (Jonáš, Žofka, Šimon), plus nějaké ty slíbené čelenky a čepice navíc. Oblečení budu přebírat ve čtvrtek před tréninkem a vydávat ho budu po tréninku 2.12. v 15:40 u družiny (budu tam nejdéle do 15:55).

 
letní MČR 2021 Liberec
Napsal Václav Haman   
Neděle, 26 Září 2021 20:49
 DSC2265
 
Letní MČR na kolečkových lyžích se uskutečnilo ve dnech 24. - 26.9. tradičně v Liberci. V prvních dvou dnech se závodilo v areálu ve Vesci, v pátek se konal sprint volně a v sobotu distanční závod, také volnou technikou. Poslední den letního MČR patří již tradične výjezdu na Ještěd. Několik fotografií naleznete zde. Bilance našich závodníků je vynikající, získali 8 cenných kovů:
 
1.místo - Lukáš Kulhánek
2.místo - Lukáš Kulhánek, Ondřej Pilař
3.místo - 2x Ondřej Pilař, 2x Sandra Schüzová, Tomáš Lukeš
 
Další cenná umístění přidala naše odchovankyně a současná reprezentantka, hájící barvy RSC Dukla Liberec, Kateřina Janatová, která vybojovala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.
Do TOP 10 se vešli ještě Jakub Salaba (9.,4.), Markéta Štefanová (6.,9.), Hubert Waněk (5, 8..), Jan Štefan (7.), Matěj Kožnar (9.), Kačka Svobodová (9.), Ninka Rambová (10.,8.), Kája Drbohlavová (10.), Tomáš Lukeš (6.), Sandra Schüzová (4.).
Aktualizováno Pondělí, 27 Září 2021 21:38
 
Tréninky mladší žactvo - 19.10.-25.10.20
Napsal Hana Trojanová   
Úterý, 20 Říjen 2020 09:41
Vzhledem k současné situaci rozdělujeme sportovce do menších skupinek a trénink bude kratší, sraz nebude u buněk, místo srazu vždy uvedeno u konkrétní skupinky sportovců - podrobně viz mail.
V případě "lijáku" se trénink ruší - nelze jít do tělocvičny, lehký déšť nám při tréninku nevadí :)
tréninky tento týden:

Úterý - rozcvičení, orientační běh po Hraběnce

Čtvrtek - individuálně

Hanka a Věrka

 

Aktualizováno Pátek, 23 Říjen 2020 18:05
 
Mimořádný úspěch jilemnických lyžařů na MČR staršího žactva 2011
Napsal Stanislav Henych   
Neděle, 27 Únor 2011 16:01

Vrcholem letošní lyžařské sezóny pro mladé lyžaře z celé ČR byly závody Mistrovství ČR staršího žactva  uspořádané  pro kategorie dívek a chlapců ročníků 1998 a1997. Závodů se zúčastnilo 147 závodníků  a závodnic ze 34 oddílů celé ČR.

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 23:51
Celý článek...
 
ZPRÁVA O ČINNOSTI VETERÁNŮ 2010
Napsal Aleš Kožnar   
Neděle, 02 Leden 2011 19:25

 

Vážené dámy, vážení pánové, vážení hosté!

 

Již několik let v rámci činnosti oddílu ČKS SKI Jilemnice funguje skupina veteránů, ale teprve od loňského roku tato skupina funguje oficiálně. Na valné hromadě v roce 2009 jsem byl jmenován „trenérem“, psáno samozřejmě s uvozovkami, a tak dnes po jednom roce činnosti mohu tento rok zhodnotit a představit vám naše cíle pro nastávající sezónu.

Ještě než zhodnotím uplynulou sezónu, rád bych podotknul, že nejsme nijak uzavřená skupina a jsme otevřeni všem, kteří mají rádi lyžování a vytrvalostní sporty všeobecně (pozn. fotbalisty a hokejisty ale nebereme…) a kteří chtějí společně trénovat, třeba i jen 1x týdně.

V současné době se scházíme v počtu asi 5 – 10 osob. (Karel Macháč, Petr Svoboda, Aleš Prokůpek, Karel Soukup, Aleš Kožnar, David Salaba, Oldřich Henych, Roman Koucký, Tomáš Mečíř, Jiří Antoš). Největší poctou pro tréninkovou skupinu veteránů je skutečnost, že na naše tréninky dojíždí až z Liberce pan inženýr Roman Koucký – bývalý elitní běžec do vrchu.

Během přípravného roku se pravidelně scházíme na jeden velký společný trénink vždy ve středu, v menších skupinách pak v neděli a v malých skupinkách cca obden. V přípravném období praktikujeme především silniční cyklistiku, terénní běh, jízdu na kolečkových lyžích a všemi milované podzimní imitace. Naše tréninkové jednotky jistě nejsou srovnatelné s tréninky „mlaďasů“, ale pro představu mohu uvést, že objem kilometru odjetých na lyžích se pohybuje cca od 1,0 do 1,5 tisíc km, počet kilometrů odjetých na silnici se pohybuje cca od 3,0 do 5,0 tisíc km, dále máme absolvováno cca 900 – 1000 km v běhu, cca 300 – 500 km máme odjeto na kolečkových lyžích a cca 7000 výškových metrů naskákaných imitací. Současně jsme absolvovali velký počet přespolních běhů a běhů do vrchů.

V loňském roce jsme jezdili dle možností české dálkové běhy – tedy SkiTour, krajské svazové závody a někteří z nás se zúčastnili i zahraničních laufů – Aleš Prokůpek absolvoval polský Bieg Piastow, Petr Svoboda absolvoval italskou Marcialongu a Karel Macháč s Alešem Kožnarem švédský Vasaloppet. Nemá asi smysl uvádět umístění jednotlivých členů, ale jeden výsledek za uvedení stojí. Karel Macháč v loňském roce ve své kategorii vyhrál Jilemnickou 50ku, což je velmi kvalitní výkon, který nelze tomuto borci zapomenout. (Pozn.: Běda ti v roce 2011…)

V letošním roce se pokusíme absolvovat sérii českých dálkových běhů (Jizerská 50, Jilemnická 50, Orlický Marathon…), krajské svazové závody (Vysoké nad Jiz., Studenec, Jilemnice,…), VŠ ligu (Benecko, Humanita, …). Kromě těchto našich tradičních závodů se v letošním roce chceme zúčastnit i některých FIS „ových“ závodů. Hned za týden chceme jet Slavic Cup na Horních Mísečkách a na konci sezóny i Mistrovskou padesátku, která se v nadcházející sezóně pojede klasickou technikou. Posledním a to asi nejdůležitějším naším cílem je se ve zdraví dožít jara a potažmo další sezóny…

Děkuji za pozornost.

V Jilemnici, dne 29.11.2010, Ing. Aleš Kožnar

Aktualizováno Neděle, 02 Leden 2011 21:06
 
Tréninkový týden 48. (29.11. - 5.12.)
Napsal Bára Horáčková   
Pondělí, 29 Listopad 2021 09:35

Zdravím přípravku!

 

Tréninky v tomto týdnu:

Úterý 30.11. - sraz 14:15 u družiny - TĚLOCVIČNA - s sebou sálovky/boty do tělocvičny a vhodné oblečení

 

Čtvrtek 2.12. - sraz 14:15 u družiny - zatím počítejte s tím, že půjdeme ven (běh a hry na Hraběnce). V případě špatného počasí se pokusíme zajistit tělocvičnu a dali bychom Vám vědět ve středu na WhatsApp.

 

Přišlo oblečení! V září objednané týmové oblečení ATEX konečně dorazilo (Jonáš, Žofka, Šimon), plus nějaké ty slíbené čelenky a čepice navíc. Oblečení budu přebírat ve čtvrtek před tréninkem a vydávat ho budu po tréninku 2.12. v 15:40 u družiny (budu tam nejdéle do 15:55).

 
FIS Světový pohár v běhu na kolečkových lyžích 2021
Napsal Václav Haman   
Pondělí, 20 Září 2021 17:05
IMG 0970 2
 

Gratulujeme naší závodnici Sandře Schützové k vítězství

v celkovém hodnocení Světového poháru v běhu na

kolečkových lyžích pro rok 2021 a držíme palce do

nadcházející zimní sezóny. AŤ TO FRČÍ 

 

Aktualizováno Pondělí, 20 Září 2021 17:06
 
Tréninky mladší žactvo 12.10. - 18.10.20
Napsal Hana Trojanová   
Pondělí, 12 Říjen 2020 08:01
Tréninky tento týden:
 

Úterý - 14.15- 16 hod sraz u školy (15.20 u buněk) - kolečkové brusle - sebou brusle, helmu, hůlky, pití, v případě mokré dráhy běh a hry na Hraběnce

Čtvrtek - individuálně běh 30 min, doma 5 kliků, 10 dřepů, protažení.

 

Nezapomeň věci na převlečení, v případě nachlazení či jiných potíží raději zůstaň doma :)

 

Hezký podzimní týden

Hanka a Věrka

Aktualizováno Středa, 14 Říjen 2020 16:27
 
Trofeo Topollino - Itálie - 1.místo Martin Čížek
Napsal Václav Korbelář   
Čtvrtek, 27 Leden 2011 21:18

IMG_39681

O víkendu 22. – 23. ledna se zúčastnila skupinka  lyžařů našeho oddílu mezinárodních závodů mladých lyžařských nadějí z celé Evropy známé pod názvem Trofeo Topollino. Závody se konaly na tratích v lyžařském středisku Lago di Fondo, známější pod názvem Val di Fiemme. Na stejných tratích, kde o týden dříve závodili nejlepší lyžaři světa v závěrečných etapách Tour de Ski se nyní prohánělo přes 1500 dětí z mnoha států Evropy. Závodilo se v osmi kategoriích, od nejmladších žáků  ročníku 2001 a mladších až po nejstarší mládež ročníků 1995–96. Nejdůležitější částí závodů je pro každého závodníka hromadný start, protože ve 20 startovních stopách, vždy jedna pro každý stát nebo velký oddíl, startuje najednou až 200 lyžařů.

Z ČR republiky se do výběru 10 nejlepších žáků dostali tři naši mladí lyžaři. V kategorii chlapců 1997–98 závodil Martin Čížek a ve stejné kategorii dívek startovaly Andrea Soukupová a Dominika Hanušová. Všichni si svoji účast vybojovali svými výsledky v loňských republikových závodech a svým postavením v republikových žebříčcích. Jako trenér, servisman a hlavně řidič jsem tam byl nominován já. Druhou část výpravy tvořili závodníci z Jižních Čech, také se svým trenérem. Mezi nejlepšími se naši rozhodně neztratili.

Aktualizováno Sobota, 29 Říjen 2011 00:02
Celý článek...
 
Jizerská 50 2011 Jilemnických borců....
Napsal Aleš Kožnar   
Neděle, 09 Leden 2011 23:21

 

Jilemničtí borci      
Pořadí        
Celkové v kategorii Jméno Čas Ztráta
150 33 Marel Macháč 2:52:33  
156 36 Aleš Kožnar 2:52:43 0:00:10
196 46 Aleš Prokůpek 2:56:51 0:04:18
280 73 Roman Koucký 3:03:42 0:11:09
293 185 Karel Soukup 3:04:30 0:11:57
364 226 Lukáš Havlíček 3:08:55 0:16:22
454 122 Tomáš Mečíř 3:13:20 0:20:47
Aktualizováno Úterý, 11 Leden 2011 17:54
 
Tréninkový týden 47. (22.11. - 28.11.)
Napsal Bára Horáčková   
Neděle, 21 Listopad 2021 21:52

Zdravím přípravku! Tréninky v tomto týdnu:

 

Úterý 23.11. - sraz ve 14.15 u družiny - běžecká stopovaná

 

Čtvrtek 25.11. - sraz ve 14:15 u družiny - běh a hry na Hraběnce

 

Tento týden bude velmi chladný. Prosím, dbejte na to, aby byly děti na trénink dobře oblečené. Rukavice a čepice/čelenka jsou nutností, fajn budou teplejší ponožky do běžeckých bot, nákrčník, zateplené legíny nebo podvíkačky a šusťáky. 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 66

Úprava tratí

Pokud chcete přispět na úpravu tratí, můžete tak učinit na č.ú.:

1261416359/0800

Děkujeme!

Nadcházející akce

Více...

Partneři klubu

  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
  • ČKS SKI Jilemnice
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting