IMG 2824

IMG 2826

IMG 2833

IMG 2839

Druhá část MČR v běhu na lyžích dorostu se konala ve dnech  6. – 8. března v Jablonci nad Nisou. První den byl na programu prolog na dva, respektive tři  kilometry volnou technikou. V této netradiční, přesto velice záludné a náročné  distanci obsadila naše závodnice Kateřina Janatová 1.místo, Karel Macháč 2.místo, Hana Trojanová a Eliška Plecháčová 10.místo, Pavlína Votočková a Filip Schütz 12.místo, do TOP 15 se vešel ještě Adam Matouš na 13.místě mezi staršími dorostenci.

Druhý den se pokračovalo stíhacím závodem na 5 / 7 / 10 km klasickou technikou. Svou výkonnost zde předvedli a “králem a královnou“  víkendu se stali Karel Macháč a Kateřina Janatová, oba totiž získali titul mistra republiky v nejnáročnějším závodě.  Pavlína Votočková se posunula na vynikající 6.místo, na 10. místě svorně dokončili Hana Trojanová, Adam Matouš a znovu Eliška Plecháčová. Filip Schütz se lehce propadl na 14.místo.

Posledním ze závodů byl ten nejprestižnější a také nejzrádnější – štafety volnou technikou. Prioritou pro jilemničáky je a vždy bude  oddílová štafeta, ta ukazuje na sílu tréninkové  skupiny, klubu a samozřejmě podpoří dobrou partu, kdy se lepší závodníci spolu se slabšími snaží o co nejlepší výsledek. Bohužel hned v prvním ze závodů – v závodě mladších dorostenek musela být dvojice Pavlína Votočková a Hana Trojanová doplněna o závodnici Lucii Honzejkovou z Josefova dolu, „v barvách Libereckého kraje II“ děvčata obsadila 4.místo. Mladší dorostenci ve složení Adam Prášek, Michael Schütz a Tomáš Lukeš byli spokojeni se 7.místem. Starší dorostenky Andrea Soukupová, Eliška Plecháčová a především Kateřina Janatová obsadily výborné 2.místo a Kateřina tak zkompletovala svou letošní medailovou bilanci na 3 x zlato a 2 x stříbro. Nejnapínavější byl závod starších dorostenců, kde se pozice neustále přelévaly a naši borci ve složení Filip Schütz, Adam Matouš a Karel Macháč z toho nakonec vytěžili také 2.místo. Pro Karla to byla již třetí stříbrná medaile z letošního roku, připočte-li se jeho sobotní vítězství, tak má také vynikající bilanci – 1 x zlato a 3x stříbro.

Aktualizováno Úterý, 10 Březen 2015 19:32