ŠUMAVSKÝ DVOJBOJ
Napsal Václav Haman
Pátek, 28 Srpen 2015 21:19

Na Šumavě se v dnech 21. a 22. sprna pokusili zavzpomínat na zimu, motivovat pořadatele závodů, ale především chtěli závodníky nechat závodit. Jeli se dva závody na kolečkových lyžích volnou technikou a závodníci z ČKS SKI Jilemnice u toho nesměli chybět. Při pátečním podvečeru se v areálu Vodník ve Vimperku jelo kritérium na 3 – 5 kilometrových kol, do kterého se kvalifikovalo vždy šest závodníků v kategorii na základě dvou kvalifikačních jízd. Druhý se den se jel druhý ročník velmi těžkého závodu „O pohár Krušlovského medu“ na 18, respektive 24 km mezi vískami Vacovice a Krušlov. Naši závodníci se závodů účastnili pro zpříjemnění cesty na soustředění v italském Livignu a přesto z toho, v poměrně slušné konkurenci, byla řada pěkných výsledků. Z vítězství se radovala Sandra Schützová, a Kateřina Janatová. Druhé místo obsadili Adam Matouš a Karel Macháč a třetí dojeli v závodech Filip Herbs a Kateřina Janatová.