FIS OPA continetal cup Hochfilzen
Napsal Václav Haman
Pondělí, 21 Prosinec 2015 22:17
12422094 10205270859838079 121479411 o

Ve dnech 17. až 20. prosince se v rakouském Hochfilzenu konal FIS OPA continetal cup. Závodilo se v sprintu volnou technikou a v intervalových závodech klasickou a volnou technikou. Závodů, které jsou pro juniory a dospělé v kategorii "pod" světovým pohárem, se účastnila i skupina závodníků z Jilemnice. Zastoupení jsme, jako jediný český klub, měli ve všech kategoriích.

Mezi ženami Sandra Schützová s 8., 10. a 12.místem usilovala o nominaci na Tour de Ski, věříme, že se to podařilo. "Navrátilec" ze studia v USA Fabián Štoček mezi muži "zatápěl" mnoha českým reprezentantům když obsadil 45. a 55.místo v náročných inervalových závodech. Juniorce Kateřině Janatové se více dařilo ve volné technice, kde bojovala s nejlepšími a obsadila skvělé 10. a 14.místo, v klasické technice doplatila na oteplení v průběhu závodu a "dosmekala" na 26.místě. V kategorii juniorů jsme měli dvojité zastoupení. Karel Macháč výborným vystupením v klasické technice obsadil 14.místo, ve volné potom 41.místo a Filip Schütz dojel na 48. a 51.místě. V open U18 kategoriích startovali, spolu se závodníky s více jak dvaceti států z celé Evropy, Adam Matouš (obsadil 5. a 6.místo), Dominik Břečka (obsadil 17. a  20.místo) a Pavlína Votočková (17.místo).

Aktualizováno Pondělí, 21 Prosinec 2015 22:21