Historie
Vítězové Jilemnických 50 přehled
Napsal Stanislav Henych   
Pondělí, 15 Říjen 2012 11:17

Zde je přehled vítězů v hlavní disciplíně v běhu na 50 km klasicky mužů a žen

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (Vítězové Jil 50 .doc)Vítězové Jil 50 .doc 44 Kb17.10.2019
Aktualizováno Pondělí, 29 Leden 2018 08:07
 
Přehled vítězů Jilemnické 50 - rozšířený
Napsal Stanislav Henych   
Úterý, 22 Listopad 2011 09:25

  

Přílohy:
SouborPopisVelikostZměněný
Stáhnout tento soubor (1. ročník 2008 Benecko.pdf)1. ročník 2008 Benecko.pdf 38 Kb30.12.2011
Stáhnout tento soubor (2. ročník 2009 Benecko.pdf)2. ročník 2009 Benecko.pdf 41 Kb30.12.2011
Stáhnout tento soubor (3. ročník 2010 Jilemnice.pdf)3. ročník 2010 Jilemnice.pdf 41 Kb30.12.2011
Stáhnout tento soubor (4. ročník 2011 Benecko.pdf)4. ročník 2011 Benecko.pdf 40 Kb30.12.2011
Stáhnout tento soubor (5. ročník 2012 Benecko.pdf)5. ročník 2012 Benecko.pdf 42 Kb27.10.2012
Aktualizováno Pondělí, 15 Říjen 2012 11:14
 
Historie Jilemnické 50
Napsal Administrator   
Úterý, 05 Prosinec 2000 20:09


Historie Jilemnické 50 – jak to vlastně začalo.

Jilemnice je kolébka lyžování a Český krkonošský spolek SKI Jilemnice je nejstarším klubem v Čechách. Byl v roce 1903 jedním ze tří oddílů, které založily Svaz lyžařů.
Od roku 1905 se jezdilo pravidelně Mistrovství zemí Koruny české v běhu na 50 km. V Jilemnici se jelo v 80. leté historii Mistrovských 50 a Hančova memoriálu celkem 20 x.   Naposledy v roce 2007.

A tehdy vznikl nápad, aby se jezdila Mistrovská 50 pravidelně v Jilemnici a byla součástí dálkových běhů. Vzhledem k tomu, že tato úvaha neprošla při projednávání na STK ÚBD SLČR, tak pomohla  síla tradice a výbor ČKS SKI Jilemnice rozhodl o vytvoření nového závodu, který se bude pravidelně organizovat každý rok.

         První schůzka proběhla v Praze 28.5.2007, které se zúčastnil Stanislav Henych, Petr Svoboda , kteří připravili podklad pro jednání který se dotýkal  jednotlivých oblastí. Jak se bude jmenovat seriál nebo turné - Patria direkt cup? – počet závodů – Jizerská 50, Jilemnická 50, Orlický maratón, Šumavský maraton, termíny závodů, jednotné kategorie, společné propagace, časomíra společná nebo každý pořadatel sám, průběžné výsledky – kdo je bude vydávat?, financování příspěvek na základě čeho?, sponzoři pořadatelů – bude nějaká dohoda o nemožnosti střetu zájmů, nebo je to bez problémů?, jednotné price many na jednotlivých závodech, krom Jizerky?, odměna za celkový pohár – jaká a způsob vyhlášení.                                

Tato schůzka vlastně odstartovala definitivně přípravy na nový tradiční závod. V průběhu léta 2007 Petr Svoboda a předseda Stanislav Henych postupně projezdili okolí Jilemnice a připravili trasu v Jilemnici na Hraběnce, směrem ke Mříčné okolo Klimentova vrchu, nad kravín ve Mříčné, dále směrem ke Kruhu a Roztokám, zpět přes Hraběnku do prostoru buněk. Trasa byla 25 km dlouhá a jela by se dvakrát. Vedla mírně zvlněným terénem po lukách a polích v okolí Jilemnice. V nejvyšším bodě se otvírá krásný pohled na panorama Krkonoš, Kotel, Žalý apod. V podzimních měsících jsme promýšleli i variantu pořádání na Benecku a předběžně připravili trasu závodu.

     1.   ročník 20. 1. 2008  se připravoval v Jilemnici. Ale bohužel utekl sníh a vše se muselo přemístit na Benecko. I tam nás provázela nepřízeň počasí a poslední 3 dny příprav nám hodně pršelo. Bohužel deštivé počasí bylo i v době závodu. Trať se upravila s největším úsilím. Přesto se podařilo, že hned na prvním ročníku startovalo 200 závodníků. I poslední prohlídka trati se skútrem ráno před závodem byla kritická.

            Přes nepřízeň počasí se nakonec Jilemnická 50 uskutečnila a byla úspěšná. Musela být přeložena z Jilemnice na Benecko a tam celý tým techniků pod vedením Standy Kracíka a velitele tratí Vlastíka Mendřického připravili pěknou trať i přes velké teplo a déšť ji dobře upravili, společně za pomoci Skiareálu Špindlerův Mlýn. Pro pořadatele to byl velmi náročný víkend, vzhledem k teplu okolo 5 stupňů a neustálému dešti. Lze konstatovat, že první ročník Jilemnické 50 se podařil a to i díky Vám všem nadšencům, kteří jste přijeli závodit. Chtěl bych poděkovat i všem spolupracovníkům za obětavost, pečlivost a vytrvalost jak při přípravě tak při realizaci závodu. Ke kvalitě závodu také přispěla firma Sport Soft s časomírou, která použila čipovou technologii a byla k dispozici v cíli velmi kvalitní světelná tabule. Vše toto přispělo ke spokojenosti a úrovni závodu. Přes neustálý déšť a nepříjemné počasí se závodu zúčastnilo 196 závodníků. Na první ročník je to úspěch.

            Tento závod se mohl také uskutečnit, protože je součástí prvního ročníku SkiTour, do které se započítávají závody Jizerská 50, Orlický maraton a Šumavský maraton.           

Musíme také ocenit dobré výsledky domácích závodníků SKI. Nestárnoucí Petr Plecháč vyhrál absolutně a svoji kategorii na 25 km, na druhém místě se umístila Simona Jiřičková a Štěpán Prokůpek. Gratulujeme všem vítězům a čest všem, kteří v tomto nepříznivém počasí závod dokončili.

           2. ročník 2009. Ve dnech 24. - 25. ledna 2010 se začal připravovat ihned následně a bylo rozhodnuto, že to bude již plnohodnotný dvoudenní závod. V sobotu krátká poloviční trať bruslením a v neděli hlavní závod klasicky. Opět nám nepřály sněhové podmínky a závod se konal na Benecku, tentokrát se jel pokusně jako mistrovství ČR v běhu na 50 km – Hančův memoriál Celkem se zúčastnilo okolo 500 závodníků. Po dohodě pořadatelů se v průběhu léta připravily nové vylepšené webové stránky.

Závod se uskutečnil díky obětavé práci celého týmu techniků pod vedením Standy Kracíka a velitele tratí Vlastíka Mendřického. S úpravou tratí nám pomohly skiareály Špindlerův Mlýn a Herlíkovice.

         Závod se konal za slunečného počasí, prachovém sněhu a při teplotě mínus 3 stupně Celsia. 2. ročník byl rozšířen o sobotní závod volnou technikou a nedělní závod byl současně mistrovstvím ČR v běhu na 50 km – 82. ročník Hančova memoriálu. Na start závodů se postavilo téměř 500 závodníků. Z toho několik ze zahraničí ( Polsko, Maďarsko, Slovensko, Německo, Brazílie, Indie).

Závod ozdobili svojí účastí Stanislav Řezáč a Zuzana Kocůmová. Dá se říci, že průběh závodu byl bezproblémový a úspěšný a projevil se i velký nárůst účastníků. Ke kvalitě závodu také přispěla opakovaně firma Sport Soft s časomírou, která použila čipovou technologii a byla k dispozici v cíli opět velmi kvalitní světelná tabule. Vše toto pomohlo k hladkému průběhu, úrovni závodu a spokojenosti závodníků.

         Závod proběhl jako součást 2. ročníku seriálu Patria Direct SkiTour 2009. Současně děkujeme za dobře odvedenou práci všem pořadatelům a závodníkům za jejich účast.

         Úspěšní byli i závodníci z domácího klubu. V sobotním bruslícím závodě vyhráli svoje kategorie Petr Plecháč a Simona Jiřičková. V nedělním závodě na 25 km klasicky překvapivě vyhrála svoji kategorii Hanka Augustinová a třetí místo obsadila Simona Jiřičková. Gratulujeme.

Na jaře 2009 proběhla diskuze, které se zúčastnil Stanislav Henych a Jan Klenor, o zlepšení podmínek a rozšíření pro další ročník 2010 s těmito závěry:

    kategorie chlapci, dívky, do 10 let – ročník 2000 a mladší     trať závodu 500 m – 1 km
    styl běhu – klasika+bruslení, kdo jak chce
    vyhlásí se na každém závodě první 3 chlapci a dívky, obdrží věcné ceny
    jsou 4 závody. Celkový vítěz se bude losovat ze 4 vítězů, jednotlivých závodů chlapci a dívky (byla 

    zvažována i alternativa prvních 3 závodníků z každého závodu)
    celkový vítěz 1 chlapec a 1 dívka dostane cenu - zájezd s doprovodem rodičů
    každý účastník dostane medaili a diplom se jménem a umístěním.
    závod se bude jmenovat PATRIA DIRECT SKI TOUR TALENT.

  3.  ročník 2010. Ve dnech 23. a 24. ledna 2010 se konečně konal v Jilemnici. Byly ideální sněhové podmínky a připravili jsme nádhernou trať. Navíc nám pomohlo krásné mrazivé a slunečné počasí. Navíc jsme vylepšili stravování závodníků, které jsme přemístili do Eurestu. Po sobotním závodě jsme podávali obložené housky v cíli.

.         Technici klubu pracovali více než týden před závodem na úpravě tratě. Sněhu nebylo všude tolik, aby zakryl nerovnosti zoraných polí a krtiny na loukách. Na mnohých místech bylo třeba sníh naházet a navozit. Pro hromadný start byl vytvořen koridor, který musel být vzhledem k počtu startujících velmi široký. Prostor startu a cíle byl ohrazen velkým množstvím plotů pro reklamní banery partnerů. Dále byly v prostoru startu a cíle umístěny reklamní oblouky, firemní stánky, mazací servis firmy SWIX pro závodníky a stánek pivovaru Nová Paka s občerstvením. Velkým vylepšením závodu byly dva stany pro odložení věcí závodníků. Pro občerstvení závodníků po závodě jsme využili stravovacího zařízení Eurest, vzdáleného 500 metrů od cíle. I toto přineslo velké zlepšení podmínek pro účastníky.

Kulisu závodu potom hlavně dokreslovala perfektně upravená trať, mrazivé slunečné počasí a prachový sníh. Tratě byly vedeny nádherným prostředím s nevšedními výhledy po loukách mezi Jilemnicí, Mříčnou, na Klimentův kopec, do Roztok a zpět. Na startu se sešlo rekordních 676 závodníků. Mezi závodníky bylo i několik reprezentantů v čele s olympioničkou Kamilou Rajdlovou, dále Václav Kupilík a Eva Skalníková. Z domácích závodníků nejlépe uspěl Jakub Pšenička, kterému gratulujeme. Závodu se také zúčastnili závodníci z Německa a Polska.

Na organizaci závodu se podíleli nejen členové ČKS SKI, kteří jsou již perfektně sladěným týmem, ale také celá řada pomocníků. Největší tíhu odpovědnosti však nesl výbor ČKS SKI v čele s jeho předsedou Stanislavem Henychem. Všem patří velký dík. Tento závod také nelze uspořádat bez podpory partnerů, kteří pomohli finančně a věcnými cenami. Závod se uskutečnil i s podporou města v čele s panem starostou Mgr. Vladimírem Richterem, který předával ceny vítězům.

Po oba dny přišli také diváci, kterých se na hlavní nedělní závod přišlo podívat o něco více, než na sobotní. Vzhledem k velikosti a důležitosti závodu však pořadatelé předpokládali větší diváckou kulisu.

Diskuze na www 2010

Jilemnice nezklamala! 2010-01-28 09:17:51

Ahoj všem, už několik let jsem se těšil a byl zvědavý na trať v Jilemnici a konečně nám příroda dovolila si ji vyzkoušet. A výsledek předčil všechna moje očekávání! I přes nedostatek sněhu bylo vše perfektně připravené - trať, organizace, počasí - všechno na jedničku! Jen by mě zajímalo, jak to, že hnůj může být cítit i při -13°C... Díky moc! mk

Jilemnická 50 - poděkování organizátorům 2010-01-26 23:02:27

Ahoj, jel jsem poprvé a ač jsem kvůli své mizerné výkonnosti tvořil úplný závěr pole, závod se mi moc líbil, úprava tratí hlavně mimo lesní úseky perfektní, krásná stopa, kde by se dala klidně točit snová reklama na běžecké lyžování. Stopa v lese už byla horší, ale je jasné, že na ledovém podkladu nelze dělat zázraky. Akorát těch posledních 5 km v každém kole (20.-25. a 45.-50.) bylo hodně těžkých, ale vyrovnat se s tím, toť úděl každého účastníka dálkových běhů. Každopádně díky pořadatelům za velmi kvalitně připravený závod, osobně se mi trasa moc líbila, hlavně prvních deset km a pak úsek mezi cca 15. - 20. km, akorát mi trochu vadilo, že zhruba od 15. km už jsem nikoho nedojel ani nikdo mě, takže se z toho stala tak trochu osamocená pouť bílými pláněmi, ale i tak to byl moc hezký zážitek! Krátká reportáž na:  http://www.sokolveltez.cz/index.php?section=cyklistika&page=aktuality

Skol! Radim, st. č. 134

Dobrý den, chtěl bych Vám všem, kteří připravovali Jil 50, poděkovat za bezvadnou přípravu závodů i počasí , které také vyšlo.

Mám pro Vás jeden postřeh, návrh, na vylepšení závodu, resp. trati:

myslím, že by nebylo asi nijak složité a drahé upozornit závodníky cedulí na občerstvovací stanici, např. 500m občers. stanice   apod.

Můj návrh vychází z toho, že si vozím, a nejen já, nějaké ty gely, tyčky, které mám vyzkoušené, a je nejlepší tyto "dobroty" sníst před občerstvovačkou, protože je potřeba je zapít a na občerstvovačce je už kolikrát pozdě vyndávat, rozbalovat a jíst. Je to zbytečné zdržení. Je lepší to někde těsně před občerstvovačkou sníst a vím, že můžu pytlík vyhodit na občerstvovačce.

  4.  ročník 2011 Jilemnické 50 ve dnech 22. – 23. 1. 2011 se pro nedostatek sněhu jel opět na Benecku. Rozhodli jsme, že stravování budeme dělat opět v Jilemnici v Eurestu, v cíli jsme podávali čaj a v sobotu po krátké trati krom housek i svařené víno. Na úpravu jsme měli poprvé novou vlastní rolbu, Kässbohrer Pisten Bully 100, což zásadně přispělo ke kvalitě úpravy. Podařilo se některé úseky rozšířit tak, abychom bez problémů všude projeli rolbou.

Nakonec se počasí umoudřilo a ukázalo svoji přívětivější zimní tvář. Chtěli bychom zde poděkovat všem partnerům, pořadatelům a všem ostatním lidem, kteří se podíleli na přípravě závodů a pomohli s jejich organizací. I přesto, že musel být závod přeložen do stísněných prostor náhradních tratí na Benecku, kde není tak kvalitní zázemí jako v Jilemnici, byla od  závodníků, slyšet slova spokojenosti a chvály na celkový průběh závodů, úpravu tratí a občerstvení. Chtěli bychom všem poděkovat účast, která přispěla k letošnímu rekordnímu počtu přes 800 přihlášených a nakonec 729 závodníků kteří dokončili Jilemnickou 50. Je to ocenění práce pořadatelů, jsme rádi, že se tento závod líbí a stává se pravidelnou součástí závodního kalendáře.

Děkujeme i za připomínky od závodníků, omlouváme se za drobné nedostatky. Budeme se snažit připravit příští ročník stejně kvalitně jako letos.

  5.  ročník 2012 - ve dnech 21. - 22. ledna 2012 se pro malé množství sněhu a malý mráz opět konal na Benecku.

Druhý závodní víkend seriálu SkiTour 2012 proběhl opět na Benecku v rámci 5. ročníku Jilemnické 50. Počasí se neumoudřilo a donutilo nás ve čtvrtek rozhodnout o pořádání závodu na Benecku. Sníh potom v Jilemnici padal, ale tak dobré sněhové podmínky jako nahoře by nebyly. První den byl i počasím dobrý, druhý den nás potrápil velký příděl sněhu, který nám zničil dva stany na prezentaci a pro závodníky. Řešilo se to postavením menších nůžkových stanů. Tímto byly potom stísněné podmínky pro závodníky. I přesto, že byl závod přeložen do stísněných prostor náhradních tratí na Benecku, kde není tak kvalitní zázemí jako v Jilemnici, bylo od závodníků slyšet slova spokojenosti a chvály na celkový průběh závodů, úpravu tratí a občerstvení jak na trati, tak po závodě. Chtěli bychom všem poděkovat za účast závodníků, která přispěla k letošnímu rekordnímu počtu startujících na Jilemnické 50. Toto je to nejlepší ocenění práce pořadatelů. Jsme rádi, že se vám tento závod líbí a stává se pravidelnou součástí vašeho závodního kalendáře.

Děkujeme i za připomínky od závodníků, omlouváme se za drobné nedostatky. Budeme se snažit připravit i příští ročník minimálně stejně kvalitně jako letos. Samozřejmě je nutné poděkovat pořadatelům i všem ostatním, kteří jste se na závodě podíleli za jejich obětavost ve ztížených podmínkách. Poděkování patří i partnerům a sponzorům, bez kterých by závod nebylo možné uspořádat.
Nakonec lze říci, byla to makačka, ale stála za to.
Komentáře

honyna 2012-01-25 20:12

paráda.byl to mazec musím trénovat víc.těším se za rok

Martin 1066 2012-01-25 19:57

Díky organizátorům za perfektní závod v ne zrovna snadných podmínkách. Jilemnickou jsem jel podruhé a líbí se mi pohodová, méně hektická atmosféra než na Jizerce. Těším se, až si konečně zajedu "domácí" trať v okolí Jilemnice. Hodně zdaru do Vaší práce.

Karel 2012-01-25 11:24

Děkuji všem organizátorům, jejich enormní úsilí bylo opravdu vidět. Na rozdíl od Jizerské 50 byly tratě vzhledem k podmínkám dobře upravené. Dík K.M. Dolní Štěpanice

Jarda 2012-01-24 22:29

Bylo to skvělé. Všichni jsme si mákli. Vy na přípravě, my na trati. Moc díky a příští rok se uvidíme zase. Musím jen víc potrénovat.

PetrT 2012-01-24 16:35

Děkuji za super závod. Příště určitě zas dorazím. Atmosféra je perfektní.

Pavel 2012-01-24 14:48

Zdravím organizátory,
díky za parádní závod, mě se vše líbilo, správná atmosféra, zajištění tratě, občerstvení - prostě skvělé. Za rok určitě znovu, a hlavně já lépe:) díky Pavel

  6.  ročník 2013 - ve dnech 19. - 20. ledna 2013 se pro nedostatek sněhu opět konal na Benecku.

Druhý závodní víkend seriálu SkiTour 2013 proběhl na Benecku v rámci 6. ročníku Jilemnické 50 ve dnech 19. a 20. ledna. Sníh sice v Jilemnici byl, ale běžecké tratě se pro závod upravit nedaly.  I přesto, že byl závod přeložen do stísněných prostor náhradních tratí na Benecku, kde není tak kvalitní zázemí jako v Jilemnici, byla od závodníků slyšet slova spokojenosti a chvály na celkový průběh závodů, úpravu tratí, občerstvení. Chtěli bychom i vám všem poděkovat. Účast každého z vás přispěla k tomu, abychom měli i v dalších letech motivaci závod pořádat a stále něco vylepšovat. V letošním ročníku byl mírný pokles počtu závodníků na Jilemnické 50 na celkových 668 startujících. Ale i to je ocenění práce pořadatelů. Jsme rádi, že se vám tento závod líbí a stává se pravidelnou součástí vašeho závodního kalendáře.                                                                            

Osobnostmi Jilemnické 50 byli reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek, Ladislav Rýgl, Roman Šmucler - komentátor a podnikatel, Miroslav Janošec, loňský vítěz Jilemnické 50.   Po oba dva závodní dny se na trať vydali i domácí závodníci. V sobotním závodě volnou technikou obsadil třetí místo junior Jan Čech a potvrdil tak svou stoupající formu. Mezi ženami podala statečný výkon, věkem dorostenka Katka Janatová, která dojela na pátém místě. V nedělní klasice podal opět výborný výkon druhý Jan Čech, který až do cílové rovinky sváděl souboj s dvojnásobným medailistou z MS Dušanem Kožíškem. Na sedmém místě potom dojel Petr Plecháč a osmém Karel Macháč. Kristýna Kožnarová v ženském závodě dokončila také na výborném druhém místě, čtvrtá byla Andrea Soukupová, pátá Eliška Plecháčová a šestá Dominika Hanušová. Svou první "padesátku" absolvoval na sedmém místě, spokojený Filip Herbs.                                                                                                                                 Závěrem bych samozřejmě chtěl poděkovat pořadatelům, pomocníkům a především také partnerům a sponzorům, bez kterých by závod nebylo možné uspořádat.

Nakonec lze říci: byla to makačka, ale stála za to. Zdar příštímu 7. ročníku 2014. Tak "Ať nám to frčí".´

 

7.  ročník 2014- závod se nekonal – byl zrušen bez náhrady

ve dnech 18. - 19. ledna 2014 se pro nedostatek sněhu nekonal. Nejdříve jsme se pokusili najít náhradní termín na 8. – 9. března, okolo 20. února jsme se rozhodli, že závod uspořádáme na Mísečkách, protože na Benecku nebyl stále sníh a nebyla ani naděje na sněžení. Nakonec jsme v pondělí 3. 3. na schůzi poměrem hlasů 7 : 4 rozhodli o zrušení závodu.

Diskuze po zrušení závodu a text ke zrušení závodu na internet:
"Z důvodu nedostatku sněhu i na Horních Mísečkách a nepříznivé předpovědi počasí se organizační výbor rozhodl Jilemnickou 50 neuspořádat. Zájemci, kteří chtějí převést svoji registraci k závodu na příští rok 2015, pošlete svoji žádost na e-mail   a to nejpozději do 31. 3. 2014 (neplatí pro závodníky, kteří využili akce "Volkswagen Užitkové vozy za kačku"). Ostatním bude startovné, snížené o manipulační poplatek 100,-Kč, po tomto termínu vráceno na účet, ze kterého bylo zaplaceno."


Přeposílám jenom pro info dnešní stav jak jsem ho viděl já přes foťák. Cesta na konci svážnice, rozcestí na Václaváku, problém ve stoupání na 7 km trati a pohled zpět a stadion.

Mrzí mě naše rozhodnutí. Musím ho respektovat, ale jsem trochu zdrcený, že to neuděláme.

Zdraví Vás Standa

Zdravím všechny.

Za dlouhá léta práce hlavně na tratích jsme dokázali často dělat i zázraky na málo sněhu.

Tohle je jiná situace, počasí zimní celý týden bohužel nebude.

Nemám právě dobrý pocit, že jsme to vzdali, ale za všechny letošní uspořádané závody se opravdu stydět nemusíme.

Mendřický

Vážení přátelé,

vím, že je pozdě, že jistá rozhodnutí nelze vzít zpět a že s pozice trenéra vidím věci možná příliš jednoduše Zároveň chci říct, že si velice VÁŽÍM práce všech lidí okolo naší "party pořadatelů", a stejně tak chápu, že letošní sezóna je extrémně náročná.

Nemohu se, ale zbavit pocitu, že se v posledních dnech, zejména na včerejší schůzi, hledají / hledali spíše důvody proč závody nedělat, hledají / hledali se argumenty proti pořádání závodů, místo toho abychom reálně zhodnotili stav tratě a možnosti její úpravy, případně změny. Chápu Vaši únavu, možná nechuť trávit další dny v takřka letním počasí na Horních Mísečkách, ale Jilemničáků si okolí vždy vážilo právě proto, že uměli kvalitně připravit závody i za složitých podmínek. Dnes mezi 11:00 a12:00 jsem na lyžích projel připravovanou (plánovanou) trať Jilemnické 50ky a s rozhodnutím (ať za ním stáli jakékoliv důvody) se nemohu smířit. Podmínky s opravdu, v rámci možností, minimálním úsilím by byly dobré. Připadl 1 cm (mokrého) sněhu a předpověď počasí není zase tak špatná.

Rozhodnutí NEUSPOŘÁDAT Jilemnickou 50, třeba v oklešťené (pouze sobotní) variantě mě nesmírně mrzí!

Přeji příjemný den, AŤ TO FRČÍ

Václav Haman

Vážení skijáci,
postupně se mi hlásí zájemci o převedení startovného na rok 2015 a pokud to někdo komentuje, tak kladně. Václave, vzhledem k tomu, že jsi díky své profesi každý den na lyžích, je pro Tebe normální lyžovat, ale pro min. 90% závodníků, kteří jedou Jil.50 bylo letos normální nelyžovat a pustit je za každou cenu na neodpovídající tratě, by bylo hazardem.
Pokud si vzpomínám, tak návrhy jak to udělat proběhly, ale jejich realizovatelnost byla dost pochybná, takže to není o tom, jestli se nám chce prožít ještě jeden víkend na H. Mísečkách. Pro mě zrušení závodu znamená i více práce (přeregistrace, vracení startovného).
Počítám s tím, že o víkendu vyjedu ze zvědavosti na H. Mísečky. Pokud bude situace taková, že závod by mohl proběhnout za regulérních podmínek pro hobíky, předem se omlouvám za můj hlas proti, ale v této situaci mi riziko připadá neúměrné.

Ing. Aleš Prokůpek

Vývoj dění okolo Jilemnické 50 po 7. ročníku

Po 7. ročníku nám vypršela smlouva se SkiTour a začala se tvořit nová. V té době nás oslovil seriál Stopa pro život, kde předložili zajímavou nabídku, hlavně v oblasti zázemí pro závodníky. První jednání proběhlo v Jilemnici 14. 3. 2014. Následně bylo rozšířené jednání 2. 4. 2014 v Mladé Boleslavi. 10. 4. 2014 proběhla VH SkiTour, kde naše záležitost byla projednána mimo hlavní jednání a 14. 4. 2014 proběhla poslední schůzka s vedením SkiTour v Jilemnici. Následně na schůzi výboru bylo rozhodnuto o dalším jednání se seriálem Stopa pro život. Po doladění smlouvy a podmínek bylo 30. 4. 2014 definitivně rozhodnuto, že přecházíme do seriálu „Stopa pro život“. 16. 5. 2014 potom předseda podepsal smlouvu.

    

8.ročník Jilemnické 50 - ve dnech 7. - 8.února 2015 se bude konat v rámci nového seriálu „Stopa pro život“.

 

 

8.ročník Jilemnické 50se jel ve dnech 7. - 8.února 2015 v Jilemnici a konal se nově poprvé v rámci 5.ročníku seriálu „Stopa pro život“.

 

V tomto ročníku nás překvapil KRNAP s tratí na Benecku, který vytvořil zóny klidu a tím nám neumožnil jet trasu z Rovinky k Herlíkovické sjezdovce – vlastně jsme nemohli jet okolo krmelce na Horní Velbloudce – žlutá značka. Proto jsme hledali náhradní trasu směrem k Mísečkám a po cestě k Belevue a do startu, kde by byla otáčka do druhého kola.

Nakonec se situace vivinula tak, že jsme se rozhodli uspořádat závod v Jilemnici. Nakonec nenapadlo dostatek sněhu, takže jsme měli značné problémy se zemědělci, kteří nás kontaktovali bezprostředně před závodem, kdy se s tím nedalo už nic dělat.

Sobotní bruslící závod proběhl za krásného počasí a pohodě sluníčka a prašanu. V noci potom přišel velký vítr, který téměř znemožnil udělat nedělní klasický závod, který se nakonec uskutečnil za velmi obtížných podmínek a před závodníky musel jet skútr, aby věděli kudy vede trasa.

Hlavní závod nakonec vyhrál domácí Jakub Pšenička na hladkých lyžích. Pro nedostatek sněhu byly trasy zkráceny na 20 km a 40 km.

 

Celkově lze říci, že závod proběhl dobře a úspěšně.

 

9. ročník Jilemnické 50 – se jel 30. - 31. ledna 2016 na Horních Mísečkách v rámci 6.ročníku seriálu Stopa pro život

 

Vzhledem k problémům s tratí na Benecku a nedostatkem sněhu v Jilemnici, jsme ještě v březnu začali hledat novou trasu v oblasti Roudnice, Aldrova a Křižlic. To se nakonec podařilo, projednali jsme se starosty Vítkovic – Milan Rychter a Roudnice – Zdeňky Haasové jednak trasu a také menší prořezání na mezích a v arboretu u OÚ na Roudnici. Vše bylo potom projednáno na zastupitelstvu na Roudnici 10. 12. 2015, kde na základě diskuze byla částečně upravena trasa a udělány definitivní mapy.

Vzhledem k tomu, že v Jilemnici nebyl sníh, tak ihned po napadení sněhu na Roudnici, jsme převezli ve čtvrtek 14. 1. rolbu a skútr a najeli poprvé celou trasu. Nebylo to ideální, ale postupně se situace vylepšovala, trať se začala stávat známou a naposledy jsme ji projeli v neděli 24. 1. a od pondělí jsme ještě začali upravovat nahazováním. Současně přišlla velká obleva a tak jsme v úterý po obědě práci ukončili.

Vše jsme přesunuli na Mísečky, kde jsme našli 8 km okruh, což byla okleštěná 10 km trať. Museli jsme projednat celou organizaci závodu na Mísečkách se Skiareálem – panem Spilkou, dojednali jsme vybudování zázemí na parkovišti na Dolních Mísečkách, objednali jsme pendlbus pro převoz závodníků ke startu a vše bylo projednáno i s Policií ČR.

Celý čtvrtek a pátek jsme potom nahazovali a následně přes noc Vlastik upravoval rolbou jak trasu, tak stadion. Nakonec sobotní závod byl díky obětavosti všech připraven výborně a ke spokojenosti jak nás pořadatelů, tak závodníků. Byl jediný problém, že není do čeho najet stopu.

Měli jsme ale štěstí, přes noc napadlo 10 cm sněhu a ráno bylo -4 stupně mrazu a tak i druhý den byl závod výborně připraven. Jelo se 25 km 2x8 = 16 km, a 50 km 4 x 8 = 32km.

 

Škoda, že díky nejistotě sněhu přijelo menší počet závodníků.

 

 

 10.  ročník Jilemnické 50 – se jel 28. - 29. ledna 2017 za ideálních sněhových 

podmínek na prašanu v Jilemnici v rámci 7.ročníku seriálu Stopa pro život. 

Zázemí bylo postaveno v prostoru nad buňkami, kde bylo dostatek místa, parkování bylo na autobusovém nádraží, asfaltovém hřišti na stadionu a na krajích silnice. Vše proběhlo dobře, účast nám ovlivnila Karlovská 50, kterou nám dali proti nám. Škoda. Také je v tomto termínu Marcialonga.

 

11. ročník Jilemnické 50 – se jel 27. a 28.ledna 2018. Okolo 17. ledna napadl sníh v Jilemnici a tak jsme začali připravovat trať v Jilemnici. Byla objeta celá trasa s malými úpravami kvůli orbě, ale vcelku to bylo dobré. Bohužel předpověď začala být špatná, takže jsme se v neděli večer rozhodli, že závod pojedeme ve Vítkovicích – Roudnici. Hned v pondělí ráno jsme převezli rolbu a začali vše stěhovat a upravovat nahoře.

        Bohužel nedošlo k dohodě starosty Rychtra se zemědělcem Oldřichem Hofmanem a tak jsem se za ním odpoledne vypravil sám a dohodli jsme se na toleranci a možnosti pořádat závod i na jeho pozemcích. Tím byla dořešena největší překážka. Dále byly domluveny podmínky provozu a parkování s policií ČR v Semilech i v Jilemnici. Bylo vyměřeno zázemí na parkovišti a ve spolupráci bagru ad pana Márynky a Vlastika s rolbou bylo parkoviště vyklizeno. Od čtvrtka se vše začalo stavět a vešlo se vše dobře.

          Michal Kučera ještě předělal prostor startu a cíle, což velmi přispělo k lepšímu průběhu a organizaci závodu a také dětské kategorie a 10 km trať nepřejížděli silnici.

          Sobotní trať pro závod 25 km volně byla o 5 km kratší, vzhledem k nedostatku sněhu u letiště a u Křižlic na oranici. Ráno bylo přimrzlo a tak sníh byl rychlý, ale celý den byla mlha

 Pro nedělní závod klasicky se rozhodlo, že 25 km se pojede 2 x 12 km, a 50 km se jelo 3 x 16 km. Závod ukázal správnost tohoto rozhodnutí. Celý závod bylo lehce nad nulou a opět celý den byla mlha, takže jsme nemohli závodníkům ukázat slibované výhledy.

           Závody proběhly všechny dobře a úspěšně, nebyl žádný úraz ani nebyl potřeba zásah lékaře. Parkování okolo silnice a v uzavřené části k Rezku bylo dostačující.

          Celkově se závodu zúčastnil rekordní počet závodníků v počtu 916 startujících.

 

 

12. ročník Jilemnické 50 – se jel 26. a 27.ledna 2019 na Roudnici. Opět nebyl

 

 1. rganizační výbor Jilemnické 50 ZPMV ČR v pondělí 14.1. rozhodl, že se závod skuteční na náhradních tratích na Roudnici. Pouze v případě, že by do soboty 19.1. napadl sníh v Jilemnici alespoň 20 - 30 cm sněhu bude se uvažovat o přesunutí zpět do Jilemnice. Bohužel nic takového se nestalo, tak se vše připravilo na Roudnici, jižzaběhnutých kolejích. Trasa byla jenom s malými změnami. Jediné co nám nepřálo, bylo počasí. Byla mlha a jemně sněžilo.

 

Závod proběhl na trati 25 km, 50 km (2 x 25), a 10 km.

 

Závodu se zúčastnilo celkem 595 závodníků, z čehož bylo 90 v žákovských kategoriích.

 

Závody proběhly všechny dobře a úspěšně, nebyl žádný úraz ani nebyl potřeba zásah lékaře. Parkování okolo silnice a v uzavřené části k Rezku bylo dostačující.

 

       13. ročník Jilemnické 50 – se jel 25. a 26.ledna 2020 na Horních Mísečkách.

 

 

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 21 Leden 2020 22:05
 


Úprava tratí

Pokud chcete přispět na úpravu tratí, můžete tak učinit na č.ú.:

1261416359/0800

Děkujeme!

Partneři klubu

 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting