Mimořádný úspěch jilemnických lyžařů na MČR staršího žactva 2011
Napsal Stanislav Henych   
Neděle, 27 Únor 2011 16:01

Vrcholem letošní lyžařské sezóny pro mladé lyžaře z celé ČR byly závody Mistrovství ČR staršího žactva  uspořádané  pro kategorie dívek a chlapců ročníků 1998 a1997. Závodů se zúčastnilo 147 závodníků  a závodnic ze 34 oddílů celé ČR.

Závody se původně měly konat na jilemnické Hraběnce a všichni domácí lyžaři v to dlouho věřili. Únorové počasí a nedostatek sněhu v Jilemnici se však postavil proti a tak musely být závody přesunuty na náhradní tratě na Benecko. Závodům zde přálo i počasí, po páteční a sobotní mlze se  v neděli dokonce ukázalo i sluníčko a tak vymrzlé a perfektně vyrolbované  stopy  lákaly všechny závodníky k podání co nejlepších výkonů.

Jilemničtí žáci se v letošní zimě již jednou velmi úspěšně uvedli na závodech Českého poháru v Jeseníku na konci ledna a tak jsme všichni očekávali, jestli forma a hlavně zdraví vydrží i na domácí závody. Dnes podle aktuálních výsledků můžeme říci, že naše očekávání byla splněna, dokonce i překročena. Podle počtu medailí a dalších výborných umístění se totiž jedná možná i o nejúspěšnější vystoupení žactva  na mistrovských závodech v dlouhé historii klubu.

Naši lyžaři vybojovali v pátečních závodech ve sprintu klasickou technikou a sobotním závodě volnou technikou na trati 3 a 4km dlouhé s intervalovým startem celkem 10 medailí, z toho 4 tituly Mistrů ČR. Nejúspěšnější závodnicí se stala Dominika Hanušová  se dvěma zlatými medailemi v kategorii dívek 1998. Na stupně vítězů ji v této kategorii vždy doprovodila Barbara Kociánová, která dojela v obou závodech druhá. Výborný výkon vybojovala, před závody trochu zdravotně indisponovaná,  Andrea Soukupová, která skončila ve sprintu dívek ročníku 1997 na druhém místě. V chlapcích jsme nejvíce nadějí vkládali do nejstarší kategorie chlapců ročníku 1997. A kluci Martin Čížek a Vojta Kudrnáč si to pěkně rozdali mezi sebou. V pátečním, určitě  nejdramatičtějším finiši ze všech finálových závodů,  zvítězil Martin těsně před Vojtou a v sobotních závodech si kluci pořadí obrátili, o 1,6 sekundy zvítězil Vojta před Martinem.  Medailovou bilanci potom doplnil ještě Jan Kroupa v kategorii chlapců 1998, když v sobotním závodě dobruslil na třetím místě. A to nás čekali ještě závěrečné nedělní štafety.

Po delší době se podařilo sestavit kvalitní oddílové štafety a to dokonce dvě až tři v každé kategorii a tak jsme očekávali, jak se porvou s konkurencí jiných silných oddílů nebo dokonce složených krajských štafet. „V závodě dívek se pro nás situace nevyvíjela nijak výborně, Andrea Soukupová a Bára Kociánová  se pohybovaly v na svých úsecích v průběhu závodu na třetím až čtvrtém místě, ale finišmanka Dominika Hanušová nakonec dvě své soupeřky předstihla a dívky tak skončily  na krásném druhém místě za první štafetou Libereckého kraje, složené ze závodnic staršího ročníku.“ To nejlepší jsme čekali nakonec. V závodě chlapců jsme po předchozích výsledcích byli velkými favority, ale závod štafet je vždy jiný. Neplatí zde pravidla o pouhém součtu časů jednotlivých štafet. A tak to byl nakonec pěkný boj. „Vojta Kudrnáč na prvním úseku očekávaně předával štafetu na první místě, ale jen s 5s náskokem před soupeři ze Šumavy. Druhý úsek zajel stabilně výborně Karel Machač a získává další 4s k dobru, v posledním úseku si to rozdal náš nejlepší závodník Martin Čížek a nejlepší závodník šumavské štafety. Martin po vynikajícím výkonu nedal nakonec soupeři šanci a tak jsme mohli slavit tituly Mistrů ČR ve štafetách chlapců. Po dlouhých letech …?!“

Ceny při sobotním vyhlašování výsledků za páteční a sobotní závody jednotlivců a celkové pořadí v Českém poháru předával jilemnický pan starosta Richter a dokonce i náměstkyně ministra školství paní Bartoňová. A naše nové oddílové kombinézy byly, stejně jako při závodech, i  na stupních vítězů vidět velmi často. Mistrovské medaile si přebrali všichni výše uvedení závodníci a při závěrečném vyhlašování závodů Českého poháru se jeho celkovými vítězi  v jednotlivých kategoriích se stala Dominika Hanušová  a Martin Čížek. Druhá místa obsadila Barbara Kociánová a Vojta Kudrnáč. Třetí skončil celkově ve své kategorii Jan Kroupa. A protože se závodů MČR a ČP nezúčastnili z našeho oddílu jenom výše jmenovaní jednotlivci, ale startovalo a  velmi úspěšně ve svých kategoriích bojovalo celkem 16 jilemnických závodníků, stali se starší žáci našeho oddílu ČKS SKI Jilemnice Mistry ČR v soutěži smíšených družstev s více než dvojnásobných počtem bodů před lyžaři z Jeseníku a Šumavy Obhájili tak vítězství z loňského roku a potvrdili tak vysokou úroveň žákovského lyžování v našem oddíle.

Všichni trenéři, kteří se o žáky v našem oddíle staráme, jim gratulujeme k výborným výkonům, děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu, města Jilemnice a samozřejmě i sportovních tříd na ZŠ Jilemnice, Komenského, které všichni lyžaři navštěvují. Poděkování patří i rodičům, bez kterých se dnes tento velmi pěkný, ale finančně velmi náročný sport nedá dělat.

A optimistický povzdech na závěr. „Najde Jilemnice už konečně v blízké budoucnosti nového „jilemnického“ Lukáše Bauera nebo Kateřinu Neumannovou.  Určitě by si to naše kolébka lyžování vzhledem ke své bohaté historii a kvalitní současnosti zasloužila.“

 

Přehled výsledků jilemnických závodníků – MČR Jilemnice 18. - 20. 2. 2011:

Pátek 18.2. 2011 - sprint klasickou technikou

1. místo: Dominika Hanušová a Martin Čížek

2. místo: Barbara Kociánová, Vojta Kudrnáč a Andrea Soukupová

5. místo: Jan Kroupa, 8.místo: Karel Machač, 10.místo: Jan Okuliar

Sobota 19.2. 2011 - 3/4km volnou technikou, intervalový start

1.místo: Hanušová Dominika a Vojta Kudrnáč

2.místo: Barbara Kociánová a Martin Čížek

3.místo: Jan Kroupa

7.místo: Andrea Soukupová, 9.místo: Karel Machač

Neděle 20.2. 2011 – štafety 3x3km klasicky spojené ročníky1997 a 1998

Dívky – startovalo 21 štafet

1.místo: Liberecký kraj

2.místo: ČKS SKI Jilemnice I. (Soukupová, Kociánová, Hanušová)

6.místo: ČKS SKI Jilemnice II. (Pěničková, Vítková, Mitrusová)

Chlapci – startovalo 24 štafet

1.místo: ČKS SKI Jilemnice I. (Kudrnáč, Machač, Čížek)

7.místo: ČKS SKI Jilemnice II. (Korbelář, Okulár, Kroupa)

Mistrovství ČR smíšených družstev staršího žactva

1.místo: ČKS SKI Jilemnice 1276 bodů

2.místo: Fenix Jeseník 608 bodů

3.místo: SKI Klub Šumava 508 bodů

Celkem hodnoceno 34 oddílů. Body získávají závodníci za  umístění  mezi nejlepšími 25  v závodech jednotlivců a štafet.

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 23:51
 

Úprava tratí

Pokud chcete přispět na úpravu tratí, můžete tak učinit na č.ú.:

1261416359/0800

Děkujeme!

Nadcházející akce

There are no events at this time

Partneři klubu

 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
 • ČKS SKI Jilemnice
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
ČKS SKI Jilemnice, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting